Якщо Кремль піде війною проти нас, почнеться третя світова, — Кравчук (відео)

Леонід Кравчук, Росія, Агресія, Третя світова, Донбас
Фото: Newvz.ru | Леонід Кравчук

Глава української делегації в ТКГ заявив, що відкрита агресія проти України не буде для Росії легкою прогулянкою, як це їй здалося в Криму.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук вважає, що в разі військового вторгнення Росії в Україну в світі може вибухнути третя світова війна.

Про це перший президент незалежної України сказав в ефірі каналу "Теперішній час".

"Я хочу сказати: щоб Росія розуміла, і Кремль розумів, це не буде парад, якщо вони наважаться і прийдуть в стан неосудності і підуть війною проти України, — це початок широкомасштабного конфлікту, який може перерости в третю світову війну", — сказав Кравчук.

За його словами, відкрита агресія проти України не буде для Росії легкою прогулянкою, як це їй здалося під час анексії Криму в 2014 році.

"Це не буде легкий рух, як вони відчули це в Криму, це буде бій і війна, захист Україною своєї землі", — сказав Кравчук.

Він додав, що великі побоювання у нього викликає нинішня риторика російських політиків.

"Важко сказати, коли Росія може привести в дію свою агресивну риторику. Тому що сьогодні ця риторика вже перевищила рівень засобів масової інформації. Вона вийшла на рівень міністра закордонних справ, рівень (спікера президента РФ Дмитра) Пєскова, тобто це вже рівень держави, де Україні прямо загрожують і суверенітетом і розвалом держави. Це не журналісти, це влада", — сказав Кравчук.

Він також підкреслив, що, з огляду на ситуацію, що склалася, Україні слід готуватися "до всього".

"Так, не можна говорити, що війна ось уже завтра почнеться. Але за умов такої риторики і за умов такого скупчення військ і ось під час таких агресивних діях у Донбасі ми повинні бути готові до будь-якого сценарію і Україна готова до цього, — сказав Кравчук.

Глава української делегації в ТКГ заявив, що на майбутньому засіданні Україна порушить питання про скупчення російських військ поблизу східних кордонів країни.

"Звичайно, ми будемо ставити (це питання), обговорювати, але яке буде обговорення, яка буде реакція РФ — мені припустити важко", — сказав він.

Дивіться з 58 хв. ролика

Нагадаємо, нещодавно Леонід Кравчук заявив, що має намір особисто розстрілювати російських окупантів біля свого будинку. Він додав, що почистив і підготував зброю до оборони і збирається самостійно захищати будинок від непрошених гостей.