Росія може готувати Україні "грузинський" сценарій, — Міноборони

стягування військ рф
Фото: mk.ru | Російські військові під час війни в Грузії

Сприяти такому сценарію, як вважає міністр оборони, може масове видавання російських паспортів в ОРДЛО

Міністр оборони України Андрій Таран під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні заявив, що Росія здатна до підготовки "грузинського" сценарію 2008-го року. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

За словами Тарана, в зоні ООС на Донбасі триває суттєве загострення ситуації. Росія стягує війська вздовж кордону з Україною і на території окупованого Криму. Вперше з моменту розвалу СРСР поблизу українського кордону росіяни розгортають передові командні пункти і системи управління військами.

"Ми не можемо собі дозволити недооцінювати ситуацію і цілком усвідомлені, що Росія здатна планувати для України повтор грузинського сценарію 2008-го року", — заявив міністр.

зустріч міністерства оборони з послом франції, таран
Фото: пресцентр Міноборони

Він також стверджує, що трапитися такий варіант може через роздавання російських паспортів на території ОРДЛО. Їх, видали вже понад 400 тисячам людей. Привести керівництво Росії в свідомість, за словами Тарана, може надання Україні план дій членства в НАТО.

Нагадаємо, Леонід Кравчук заявляв, що якщо Кремль піде війною проти України, то почнеться третя світова. Також повідомлялося, що президент Франції Макрон зустрінеться із Зеленським 16 квітня.

За даними розвідки, на кордоні з Україною знаходиться 80 тисяч російських військових. Стягування військ може тривати до кінця квітня.