Регулятор позбавив ліцензії "Донецькоблгаз", який пов'язують із втікачем Курченко

Сергій Курченко, олігарх, бізнесмен, донецькоблгаз, позбавили ліцензії, анулювали ліцензію
Фото: ТСН | Сергій Курченко

За словами глави енергетичного Комітету ВРУ, це перший випадок анулювання ліцензії чинного оператора газових мереж.

Related video

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) позбавила ліцензії ПАТ "Донецькоблгаз". Відповідне рішення прийняли через численні порушення підприємства. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.

"Дії "Донецькоблгазу" — це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Минулого місяця підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго незважаючи на чітку позицію регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК "Нафтогаз України" про неприпустимість таких відключень. державі не потрібен ліцензіат, який накопичує борги перед оператором ГТС і відключає теплокомуненерго", — заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

За його словами, ліцензія підприємства буде анульована з 1 серпня 2021 року. Він підкреслив, що значна частина мереж "Донецькоблгазу" знаходиться у державній власності, і Комісія звернулася до Міненерго, Фонду держмайна та "Нафтогазу", щоб ті вирішили якому підприємству передати ці мережі.

"До 1 серпня НКРЕКП повинен видати ліцензію новому підприємству, яке почне діяльність з чистого аркуша", — сказав Тарасюк.

На сайті регулятора зазначили, що результати перевірки "Донецькоблгазу" показали, що підприємство двічі протягом 2020 роки не виконало умови договору з ТОВ "Оператор ГТС" з транспортування газу по частині оплати вартості щодобових небалансів, через що заборгованість облгазу за період з жовтня по грудень минулого року станом на 16 березня 2021 року становила 353,9 млн грн.

Про анулювання ліцензії цього підприємства повідомив на своєму каналі У Telegram і народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань енергетики Андрій Герус.

"Вперше в історії України ліцензії позбавили чинного оператора газових або електричних мереж", — написав Герус.

За словами Геруса, "Донецоблгаз" взяв у державного "Оператора газотранспортної системи України" газу на суму 894 млн грн, але не оплатив це.

"З чуток, яким можна довіряти, ПАТ "Донецькоблгаз" належить Сергію Курченку, колишньому власнику футбольного клубу "Металіст", — написав Герус.

Зазначимо, олігарх Сергій Курченко, який володіє Східно-Європейською паливно-енергетичною компанією (фірмою Ветеко), після подій лютого 2014 року втік з України. Імовірно, він ховається на території Росії.

Нагадаємо, рішення провести перевірку компанії "Донецькоблгаз" було прийнято на засіданні РНБО 11 березня 2021 року. Тоді секретар відомства Олексій Данилов заявляв, що у разі виявлення порушень підприємство повернуть у державну сферу управління.

У квітні 2020 року СБУ встановила, що "Донецькоблгаз" нарахувала споживачам понад 1,7 млрд грн неіснуючого боргу за газ.