"Олігархи будуть перетворюватися у бізнесменів", — Зеленський на засіданні РНБО (відео)

зеленський, володимир зеленський, ахметов, порошенко
Фото: коллаж Фокус

Президент запропонував розробити законопроект, щоб олігархи не змогли впливати на економіку.

Президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони заявив, що запропонував розробити законопроект про "статус олігарха". Про це він повідомив у коментарі для ЗМІ.

"Такого у нас в Україні не було, вважаю, що сьогодні це один з пріоритетів, фундаментальний законопроект про статус олігарха в нашій країні", — говорить Зеленський.

Президент заявив, що більше не можна допускати впливу олігархів на країну.

"Будуть впроваджуватися санкції, олігархи будуть перетворюватися в бізнесменів, тому що ми підтримуємо великий бізнес, а вплив олігархів на економіку України, закони, Верховну Раду допускати більше не можна", — повідомив український лідер.

Зеленський повідомив, що на засіданні РНБО розглядалися сім питань, одне з яких — ситуація на Донбасі. Також він анонсував нові санкції за причетність до контрабанди.

Нагадаємо, американці допоможуть українцям в боротьбі з олігархами, оскільки в адміністрації Байдена є чимало осіб, зацікавлених у цьому, розповів екс-директор у справах Європи та Євразії в Раді національної безпеки США Деніел Фрід. За його словами, громадяни України систематично роблять свій вибір у бік боротьби з корупцією, підвищення прозорості дій влади.

Фрід зазначив, що у Білому домі вже тривалий час говорять про те, щоб заблокувати потоки обороту корупційних коштів: коштів нечистих на руку бізнесменів, на території якої б країни вони не знаходилися.