"Не дамо їм такого щастя": Зеленський пояснив, навіщо Росії потрібна війна на Донбасі

Володимир Зеленський
Фото: Офис президента | Президент України Володимир Зеленський

Нарощування російських військ на кордоні й обстріли на Донбасі стануть перевіркою не тільки для українців, а й для голови США Джо Байдена, вважає президент.

Росія прагне повністю анексувати весь Донбас, а тому не збирається закінчувати війну. Президент України Володимир Зеленський поділився своїм баченням ситуації в інтерв'ю Le Figaro, передає його пресслужба.

Як зазначив голова держави, Росія своїми агресивними діями на Сході намагається залякати українців, стягуючи війська в Криму, на Донбасі та вздовж кордону. У Москві пояснюють перекидання військових підготовкою до масштабних навчань, але у Володимира Зеленського інша версія — психологічний і політичний тиск.

"Вони стріляють і чекають, що ми будемо відповідати так само. Мало того, вони «чекають», що ми підемо на сході України в наступ", — заявив президент. — "Але ми не дамо їм "такого щастя".

Володимир Зеленський передбачає, що активізація військ РФ пов'язана з політикою новообраного президента США Байдена. На його думку, країни наразі активно демонструють свою силу і, можливо, намагаються зробити це за рахунок України. Зокрема, росіяни незадоволені співпрацею українців з НАТО.

"Вони дуже напружені, коли бачать зближення України з Альянсом. Коли Україні вдаються ті чи інші економічні прориви у співпраці з іншими країнами, росіяни також дуже на це рефлексують. Їм не потрібна сильна, незалежна Україна", — пояснив голова держави.

Зеленський упевнений, що російський президент Володимир Путін прагне приєднати до Росії всю територію Донбасу, проте не хоче його до цього підштовхувати. Український лідер запевняє: росіянам не віддадуть ні клаптика землі, навіть якщо вони зважаться на ескалацію.

"З початку цього року, 2021-го, до цього моменту — 27 загиблих. Ось і все. І стріляють, і нарощується кількість військових. Я запитую втретє: хоче Росія зупинити війну? Подивіться на фото із супутника — і ось відповідь", — підкреслив Зеленський.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що Україні пора увійти в НАТО і Євросоюз на фоні зростання агресії з боку РФ.