Іран навмисно збив літак МАУ, — Данилов

Олексій Данилов, Літак МАУ, Іран, Сулеймані, МН 17
Фото: ВВС | Тіла загиблих на місці катастрофи літака МАУ

За катастрофою, вважає секретар РНБО, стоять "певні сили", які прагнули запобігти повномасштабної війни після вбивства генерала Сулеймані.

Related video

Секретар Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) Олексій Данилов вважає, що Іран збив літак авіакомпанії МАУ в січні 2020 року навмисно.

Про це він сказав в інтерв'ю канадському виданню Globe and Mail.

"Це було навмисно. Це була свідома атака", — сказав Данилов.

За словами секретаря РНБО, його думка підтверджує відмову Ірану надати Україні повний доступ до розслідування обставин катастрофи.

Данилов додав, що під час візиту до Ірану прямо запитав про причини трагедії секретаря Вищої ради національної безпеки Алі Шамхані, а той лише запевнив, що його політична фракція не була причетна до цього.

"Коли я був у Тегерані, я прямо запитав у свого колеги: "Навіщо ви це зробили?". Він мені дуже чесно відповів: що вони не були зацікавлені в збиванні цього літака, але Іран — це країна, де існують різні групи впливу. Там є мінімум три різні військові групи, підлеглі трьом різним командуванням, зокрема "Корпус вартових Ісламської революції", але не тільки вони", — розповів Данилов.

Данилов порівняв катастрофу літака МАУ зі збитим літаком рейсу MH17 у 2014 році.

За його словами, після того як був збитий MH17, активні бойові дії на Донбасі припинилися, тому що весь світ сконцентрувався на тому, що сталося.

"Якщо таку ж логіку застосувати до того, що було 8 січня, відбулося вбивство Сулеймані, після чого очікували справжньої війни. Після збивання літака та загибелі, разом з іншими, наших громадян, це (повномасштабна війна) змістилося з першого місця за пріоритетом на десяте", — сказав секретар РНБО.

Нагадаємо, літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який здійснював рейс PS 752 за маршрутом Тегеран — Київ був збитий іранською ракетою відразу після зльоту рано-вранці 8 січня 2020 року. На борту знаходилися 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Усі вони загинули. Іранська влада 11 січня визнала, що літак був збитий помилково іранськими військовими, які сприйняли літак за крилату ракету.

Держдеп США звинуватив Іран у тому, що він покриває винних у катастрофі літака МАУ.