Росія висилає українського консула після його затримання ФСБ (відео)

Сосонюк, олександр Сосонюк, консул, росія, Україна
Фото: Александр Сосонюк / Facebook | Олександр Сосонюк

Перебування Сосонюка в Росії, на думку дипломатів Москви, є "небажаним". Тому йому дали 72 години, щоб виїхати за кордон.

У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що висилають українського консула Олександра Сосонюка, якого затримало ФСБ за нібито отримання закритої інформації з баз даних російських правоохоронців. Про це повідомляє прес-служба російського дипвідомства.

Він повинен покинути територію РФ до 22 квітня.

"Було оголошено про небажаність його перебування на території Росії і рекомендовано покинути її межі протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня ц.р", — заявили в МЗС.

Крім того, в міністерство викликали тимчасового повіреного в справах України в РФ Василя Покотило.

"З російського боку було вказано на неприпустимість подібного роду діяльності, несумісної зі статусом консульського співробітника і завдає шкоди інтересам безпеки Російської Федерації", — кажуть у відомстві.

Нагадаємо, 17 квітня в ФСБ Росії заявили про затримання консула Генконсульства України в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка за нібито отримання закритої інформації з баз даних російських правоохоронців.

Дипломата нібито затримали на гарячому під час зустрічі з громадянином РФ при нібито отриманні інформації закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ Росії. Речник МЗС Олег Ніколенко переконаний в тому, що ця подія — чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії.