Пентагон: Росія зібрала на кордоні з Україною більше військ, ніж у 2014 році

Джон Кірбі
Фото: Скріншот | Речник Пентагону Джон Кірбі

Міноборони США не вірить, що російські війська на кордоні з Україною готують техніку та солдатів тільки заради прикордонних навчань.

Росія стягнула до кордону з Україною більше військ, ніж під час подій в 2014 році. Про це заявив спікер Пентагону США Джон Кірбі, його слова передає прес-служба на офіційному сайті.

Міноборони поки не може назвати точну кількість солдатів і бойової техніки, які згрупувалися поблизу українських кордонів, проте нарощування військової потужності викликає в американців серйозні побоювання. За словами Кірбі, стягування військ ніяк не сприяє безпеці та стабільності.

"Це найбільше нарощування сил із 2014 року, яке призвело до порушення суверенітету й територіальної цілісності України. Я не готовий відповісти, наскільки, але воно точно більше, ніж у 2014 році", — підкреслив представник Пентагону.

Джон Кірбі звернув увагу, що росіяни пояснюють стягування військ навчаннями. Військовому керівництву США незрозуміла мета таких тренувань на кордоні з Україною, тому американці закликають Росію пояснити свої наміри. Крім того, вони вимагають припинити провокації та порушення Мінських угод, унаслідок яких гинуть українські військовослужбовці.

Раніше Джо Байден поговорив із Володимиром Путіним по телефону та заявив, що США стурбовані концентрацією військ на кордоні з Україною. Він також запропонував "розрядити обстановку" й пригрозив введенням додаткових санкцій.

Глава МЗС Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина не підтримує жодну зі сторін у конфлікті України та Росії. Він закликав Київ і Москву залагодити питання дипломатичними шляхами. За словами міністра, Туреччина захищатиме мир в Чорному морі, хоча російсько-український конфлікт викликає напругу.

Міністр оборони України Андрій Таран припустив, що Росія може застосувати в Україні "грузинський сценарій", як у 2008 році. За його словами, РФ розгортає командні пункти та систему управління військами на кордоні вперше з моменту розвалу СРСР.