Меркель: Німеччина збереже діалог з Росією, незважаючи на загострення з Україною

Ангела Меркель
Фото: Скриншот | Канцлер ФРН Ангела Меркель

Німецький лідер вирішила не відмовлятися від "Північного потоку — 2", але закликала зберегти транзит газу через Україну.

Німеччина продовжить розвивати торговельні та енергетичні відносини з Росією, незважаючи на загострення конфлікту з Україною. Про це канцлер Ангела Меркель заявила 20 квітня під час виступу в Парламентській асамблеї ради Європи, передає "ТАСС".

За словами голови німецького уряду, наразі склалася "тривожна" ситуація на сході України і в Криму, яка викликає стурбованість. У той же час вона вважає за необхідне зберегти діалог з Росією і продовжувати торгівлю, у тому числі у сфері енергетики.

"У цілому, у нас дуже багато конфліктів з Росією, які, на жаль, ускладнюють наші відносини. Але я залишаюся тією людиною, яка весь час говорить: ми повинні розмовляти одне з одним", — підкреслила Меркель, виступаючи перед учасниками весняної сесії ПАРЄ .

Як заявила Ангела Меркель, Німеччина прийняла рішення на користь проекту "Північного потоку — 2", всупереч позиції інших країн Європейського союзу. Політик зазначила, що навколо будівництва трубопроводу ведеться "політична боротьба". Ангела Меркель також наголосила на необхідності зберегти транзит газу з Росії через Україну але додала, що "ПП— 2" забезпечить постачання не менш якісного палива.

"Я знаю про протиріччя у зв'язку з" Північним потоком — 2 ", знаю позицію багатьох країн-членів (ПАРЄ). Як ЄС ми знайшли спільну позицію шляхом зміни газової директиви для дозволу для цього трубопроводу", — заявила канцлер.

Раніше стало відомо, що Ангела Меркель взяла участь у переговорах з Володимиром Зеленським та Емманюелем Макроном. Президенти України і Франції зустрілися в Парижі, а канцлер Німеччини приєдналася до них по відеозв'язку. Серед іншого, лідери обговорювали стягування російських військ поряд з українським кордоном.

Перед цим Ангела Меркель поговорила з президентом РФ Володимиром Путіним по телефону і висловила стурбованість загостренням конфлікту на Донбасі. Вони також обговорили ситуацію із засудженим російським опозиціонером Олексієм Навальним.

Писали також, що Ангела Меркель прищепилася вакциною від AstraZeneca. Вона зробила перше щеплення і назвала вакцинацію "ключем" до перемоги над епідемією коронавірусу.