Зеленський позбавив громадянства трьох осіб зі списку "топ-контрабандистів", — ЗМІ

Альперін, Амірханян, Ерімічук, контрабанда, позбавлення громадянства
Фото: president.gov.ua | Володимир Зеленський

Громадянства, нібито, позбавлені Альперін, Амірханян і Ерімічук, які потрапили під санкції РНБО.

Президент Володимир Зеленський своїм указом позбавив громадянства України Вадима Альперіна, Араїка Амірханяна і Олександра Ерімічука.

Про це у вівторок, 20 квітня інформує УНН.

За даними агентства, глава держави підписав Указ про припинення їх громадянства на підставі пункту 26 ст. 106 Конституції України, що регламентує повноваження президента і ст. 17 і 19 Закону України "Про громадянство України", що регламентує припинення і втрату громадянства.

контрабандисти, громадянство, позбавлення
указ Зеленського

Нагадаємо, Вадима Альперіна затримували в листопаді 2019 року за підозрою у створенні злочинної організації, яка нібито займається махінаціями з розмитнення товарів, що ввозяться в Україну. Його пов'язують з судном "Фаїна", яке у 2008 році перевозило українські танки до Кенії, про що стало відомо після того, як корабель захопили сомалійські пірати.

Олександр Ерімічук, за інформацією ЗМІ, нібито контролює поставки товарів широкого вжитку з Китаю і Туреччини. За даними УНН в Ерімічука є громадянство Румунії.

Араїк Амірханян у 2019 році був затриманий за підозрою у створенні "механізму незаконного переправлення" людей з України в Росію через Крим, а також за незаконне заволодіння майном українських підприємств на суму майже 20 мільйонів гривень.

Раніше ми повідомляли, що фігурантів списку РНБО, яких звинувачують у причетності до контрабанди, нібито позбавили українського громадянства і зазначеним особам загрожує депортація.

Нагадаємо, на одному із засідань РНБО було прийнято рішення ввести персональні санкції проти "ТОП-10 контрабандистів" України. За словами президента Володимира Зеленського, контрабанда є "економічним тероризмом проти України".

Після цього засідання Зеленський повідомив про введення санкцій проти "топ-10 контрабандистів" України і відсторонення від роботи "десятка посадових осіб митних органів". У списку санкцій були прізвища Альперіна та Ерімічука.