"Краще б себе": Кива відреагував на протест вченого, який спалив свій диплом

Кива, Ябчанка, дисертація, диплом, спалення, скандал
Фото: колаж Фокус | Олександр Ябчанка і Ілля Кива

На думку нардепа, Україна нібито "стане чистішою" без таких вчених, як Олександр Ябчанка. І багаття при цьому "не довелося б розпалювати двічі".

Related video

Народний депутат Верховної Ради від партії "Опозиційна платформа — За життя" Ілля Кива відреагував на новину про те, що колишній прес-секретар МОЗ України Олександр Ябчанка спалив свій диплом на знак протесту проти захисту Кивою дисертації і закликав вчинити так само інших українських вчених.

Парламентарій у своєму Telegram-каналі назвав вченого "галицьким нацистом" і заявив, що для України було б "краще", якби Олександр Ябчанка разом зі своїм дипломом спалив і себе.

"Вчора ввечері у Львові якийсь, "Галицький — нацист" спалив свій диплом кандидата наук. На протест отримання мною наукового ступеня. Краще б уже і себе разом з дипломом спалив, толку точно було б більше — Україна чистіша, та й два рази багаття розпалювати не довелося б", — пише Ілля Кива (орфографія автора збережена. — Ред.).

Повідомлення Іллі Киви

Нагадаємо, в понеділок, 26 квітня Олександр Ябчанка спалив свій диплом, заявивши, що факт захисту Іллею Кивою кандидатської дисертації дискредитує звання кандидата наук.

Відомо, що робота Киви написана на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)".

У будівлю, де відбувався захист наукової роботи нардепа, пустили лише деяких журналістів.

Пізніше журналісти проекту Bihus.Info у своєму сюжеті заявили, що Ілля Кива збрехав про участь у двох наукових конференціях і супроводив свою наукову дисертацію підробленими довідками.