"Через 3,1 тис. поправок": Рада схвалила зміни до Земельного кодексу

Земля, Україна, земельний кодекс, ринок землі, 3128 правок, парламент, земельна реформа, реформа землі
Фото: liga.net | Земля

Поправки до законопроекту безперервно розглядали на чергових пленарних засіданнях ВРУ із середини березня. Документ підтримали 284 нардепи.

28 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №2194 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин".

За цей проект закону проголосували 284 нардепи (необхідно 226), 237 з яких — "слуги народу".

Розглядати в повторному другому читанні цей законопроект парламент почав ще 16 березня. До нього надійшло 3 128 поправок і пропозицій від нардепів різних політичних сил (в основному — від представників ОПЗЖ і "Батьківщини").

Згідно з регламентом ВРУ, під час чергового пленарного засідання парламентарії не можуть приступити до розгляду інших питань поки не закінчать розглядати розпочатий законопроект.

Так, у пояснювальній записці зазначається, що ухвалений законопроект передбачає передачу землі держвласності за межами населених пунктів у комунальну власність. Винятком є лише ті землі, які необхідні державі для виконання її функцій.

Також законопроект №2194 повинен зняти штучні обмеження господарської діяльності для спрощення доступу населення та бізнесу до земельних ресурсів.

Крім того, із Земельного кодексу виключать пункти, які обмежують можливість іноземних фізичних і юридичних осіб купувати вільні несільськогосподарські земельні ділянки за межами населених пунктів.

Нагадаємо, що 31 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала в другому читанні за законопроект, який відкриває ринок землі. Він в Україні почне діяти з 1 липня нинішнього року.

Раніше Фокус розбирався, як у 2021 році в Україні буде працювати ринок землі.