В ЄС запропонували відключити Росію від SWIFT через агресію проти України

Кремль, Москва, санкції проти Росії, відключення РФ від SWIFT, санкції ЄС проти Кремля
Фото: putidorogi-nn.ru | Кремль Москва

Депутати Європарламенту також пропонують зупинити будівництво "Північного потоку-2", якщо почнеться повномасштабне вторгнення в Україну.

Європарламент у четвер, 29 квітня, розгляне проект резолюції, в якій прописані заходи впливу на Москву в разі, "якщо вона не припинить ескалацію конфлікту на південному сході України".

Про це йдеться на офіційному порталі Європейського парламенту.

У тексті цього документу, який носить рекомендаційний характер, міститься заклик до Кремля припинити "практику невиправданого нарощування військових сил для створення загроз сусідам".

Автори резолюції пропонують країнам ЄС відключити Росію від міжнародної міжбанківської системи SWIFT і зупинити будівництво "Північного потоку-2", якщо війська РФ почнуть повномасштабне вторгнення на територію України.

"Якщо таке військове нарощування в майбутньому буде перетворено у вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен дати зрозуміти, що ціна такого порушення міжнародного права і норм буде серйозною; ЄС наполягає, що в таких умовах імпорт нафти і газу з Росії в ЄС буде негайно зупинений, а Росію варто виключити з платіжної системи SWIFT, і всі активи в ЄС олігархів, близьких до російської влади, та їх сімей в ЄС необхідно заморозити, а їхні візи скасувати", — сказано в резолюції, яку розглянуть в Європарламенті 29 квітня.

На сайті Європарламенту йдеться, що резолюція є рекомендацією для країн Євросоюзу і не обов'язкова до виконання.

У Європейському Парламенті також назвали Росію "важливим сусідом", а Кремль закликали "припинити діяльність, що порушує міжнародні принципи й норми і загрозливу стабільності в Європі".

Раніше в ЄС занепокоїлися рекордним з 2014 року скупченням російських військ біля кордону з Україною. Як заявляв глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, Москва сконцентрувала на кордоні понад 150 тисяч кадрових військових.

22 квітня глава Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив, що в російській армії "завершилася раптова перевірка військ", і підрозділи нібито повернуться в постійні місця дислокації. Але в соцмережах продовжили фіксувати перекидання військової техніки до України і до окупованого Криму.