Верховна Рада обрала Галущенка новим міністром енергетики України

Герман Галущенко, міністр енергетики
Фото: Герман Галущенко / Facebook | Новий міністр енергетики Герман Галущенко

За кандидатуру колишнього віце-президента "Енергоатома" проголосували депутати з "Слуги народу", "Батьківщини", ОПЗЖ, "Довіра" і "За майбутнє".

29 квітня Верховна Рада більшістю голосів обрала Германа Галущенка новим міністром енергетики України. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на своєму телеграм-каналі.

Кандидатуру Германа Галущенка винесли на голосування під час засідання парламенту, її підтримали 305 народних депутатів з фракцій "Слуга народу", ОПЗЖ, ВО "Батьківщина", депутатських груп "Довіра" і "За майбутнє". При цьому 31 народний обранець проголосував проти нового міністра, а ще 10 утрималися.

Голосування, Верховна Рада
Результати голосування за Германа Галущенка в Раді
Фото: Скриншот

Варто зазначити, що Міністерство енергетики довго працювало без повноправного керівника. З грудня 2020 виконуючим обов'язки міністра призначили Юрія Вітренка, який замінив на цій посаді Ольгу Буславець. Напередодні Вітренко очолив національну акціонерну компанію "Нафтогаз", змістивши Андрія Коболєва.

Перед початком погоджувальної ради голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що кандидатуру Германа Галущенка запропонував Офіс президента України. За його словами, новий міністр неодноразово брав участь в робочих нарадах з енергетичних питань і "зарекомендував себе як професійна людина". Нардеп додав, що Юрій Вітренко "залишається в команді".

Напередодні стало відомо, що 28 квітня профільний комітет Верховної Ради схвалив кандидатуру Германа Галущенка на пост міністра енергетики. За нього проголосували 17 учасників онлайн-засідання.

Раніше Фокус повідомляв, що Герман Галущенко почав свою політичну кар'єру у 1997 році, коли влаштувався в Адміністрацію президента України при Леоніді Кучмі, пізніше його призначили в Секретаріат президента Віктора Ющенка. При Вікторі Януковичі чиновник очолював департамент Міністерства юстиції щодо судової роботи, а у 2013-2014 роках був виконавчим директором підприємства "Енергоатом", куди у 2020 році повернувся вже на пост віце-президента.