Вбивство Шеремета: суд відпустив Андрія Антоненка під домашній арешт (фото, відео)

Андрій Антоненко, справа Андрія Антоненка, суд над Антоненком, Павло Шеремет, вбивство Шеремета
Андрій Антоненко Riffmaster

Музикант і учасник війни на Донбасі знаходився під вартою з грудня 2019 року у межах кримінальної справи, порушеної через вбивство журналіста Павла Шеремета.

У п'ятницю, 30 квітня, Андрій Антоненко, затриманий у межах справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, був звільнений з СІЗО Шевченківським районним судом Києва.

Про це повідомляє Прямий.

Таке рішення було прийнято під час сьогоднішнього засідання.

Музикант і учасник війни на Донбасі Андрій Антоненко став останнім, кого тримали під вартою, тепер всі фігуранти справи на свободі. Обвинуваченого у справі про вбивство Павла Шеремета зобов'язали здати закордонний паспорт та інші документи, необхідні для виїзду за кордон. Також йому доведеться носити електронний браслет.

Він перебував під вартою з грудня 2019 року — він пробув у СІЗО рік і 4 місяці.

За словами нардепа Олексія Гончаренка, обвинуваченого Riffmaster хотіли взяти на поруки народні депутати — Михайло Бондар (Європейська Солідарність) та Ігор Герасименко ("Слуга народу").

"Ріффмастера щойно звільнили під цілодобовий домашній арешт. На поруки подавали депутати — Михайло Бондар (Європейська Солідарність) і (увага!) Ігор Герасименко від "Слуги народу"! Депутати від ЄС вже неодноразово подавали відповідні клопотання, а ось Слуга з'явився тут вперше — і відразу результат. Вітаю Андрія Антоненка! Нарешті це неподобство і несправедливість хоча б частково припиняться!", — написав він у своєму Telegram-каналі.

Андрій Антоненко, справа Шеремета, вбивство Шеремета, Riffmaster, справа Андрія Антоненка
Андрій Антоненко Riffmaster в суді
Фото: Telegram Олексія Гончаренка

"А що говорити? (...) Хочу процитувати свою пісню: "Я лихого не робив, я нічого не ховав, тільки дещо зрозумів, тільки дещо з"ясував". Це маленька перемога у битві, але поки не перемога у великій війні. Велике спасибі моїм адвокатам, моїй родині і друзям, і всім, хто підтримував. Правда така... за неї варто боротися, битися, воювати. Не хочеться вмирати, але... Це як за Україну... за Україну треба жити і перемагати. Як і за правду. Зараз дуже багато емоцій... Я повинен побути з сім'єю, всім спасибі. Слава Україні", — заявив сам Андрій Антоненко після засідання Шевченківського суду.

звільнення Андрія Антоненка з-під варти

Андрій Антоненко — затримання

Білоруський журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля, який належав власниці видання "Українська правда" Олені Притулі. Вибух прогримів о 7:45 на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка, коли журналіст виїхав з дому по дорозі на радіоефір.

Нагадаємо, в грудні 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета у Києві: лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. Їм висунули звинувачення за статтею 115 (Умисне вбивство).

У травні 2020 року силовики завершили розслідування у справі імовірних виконавців вбивства Павла Шеремета, а розслідування щодо замовників вирішили виділити в окрему справу. Затримані Кузьменко, Андрій Антоненко і Дугарь заперечують свою причетність до злочину і називають переслідування політичним. Захист Riffmaster стверджувала, що він вище вбивці Павла Шеремета. Адвокати Дугарь стверджували, що у військової медсестри є алібі, яке підтверджується документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, "неповна і необ'єктивна".

У вересні 2020 року обвинувальний акт щодо Riffmaster'а, Яни Дугарь і Юлії Кузьменко направлено до суду, але підозрювані відмовилися визнати свою провину.