Україна стане членом НАТО раніше, ніж через 15 років, — депутат Сейму Литви (відео)

Жигімантас Павіліоніс, НАТО, ЄС, Сейм Литви, Джо Байден
Фото: Гліб Гаранич

При цьому вступ України до складу Європейського союзу, на його думку, відбудеться ще швидше.

Глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс вважає, що Україна стане членом НАТО раніше, ніж через 15 років.

Про це він сказав у своєму інтерв'ю Європейській правді.

"Відсвяткуємо вашу і нашу перемогу в Києві", — сказав Павіліоніс.

Дивіться відрізок ролика на 30 хв.

На думку депутата литовського Сейму, шанси вступу України до північноатлантичного блоку значно підвищилися після того, як президентом США став Джо Байден.

"Адміністрація Байдена — це дуже великий шанс для України, який не можна упускати... Треба щоб Байден для вас став тим же, ким був Рейган для нас, для Центральної Європи і Балтійських країн", — сказав Павіліоніс.

Він додав, що Литва вважає своїм "завданням-мінімум" забезпечити початок переговорів про вступ України до ЄС у 2027 році.

"Я завжди говорив своїм друзям українцям і грузинам, що до кінця мого життя я хочу це зробити з Україною, Молдовою і Грузією, щоб ви вступили в ЄС, і ми це зробимо. А по НАТО — це може бути навіть швидше", — вважає литовський депутат.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що для вступу України в НАТО може знадобитися багато часу, проте це не фантазія.

Раніше, посол України в Берліні Андрій Мельник закликав уряд Німеччини посприяти якнайшвидшому вступу нашої країни в НАТО.

А президент Володимир Зеленський обговорював Парижі з лідером Франції Еммануелем Макроном питання отримання нашою країною ПДЧ і потенційного вступу в НАТО. За словами Зеленського, у червні має відбутися саміт Альянсу, під час якого і стане зрозуміло які держави підтримують нашої приєднання до організації.