НАТО обговорить план вступу України до альянсу влітку — Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда, саміт п'яти країн, зустріч у Варшаві
Фото: Офис президента | Президент Польщі Анджей Дуда

Заява президента Польщі пролунало на саміті у Варшаві, де він приймав глав України, Естонії, Латвії та Литви.

Під час саміту НАТО, який заплановано на 14 червня, обговорюватиметься надання Україні Плану дій щодо членства в альянсі. Таку заяву в понеділок, 3 травня, зробив президент Польщі Анджей Дуда після саміту п'яти президентів у Варшаві, його виступ транслював телеканал "Україна 24".

"На саміті НАТО в червні заплановано обговорення "дорожньої карти" для України щодо виконання нею кроків для вступу в НАТО", — заявив Дуда під час спільного брифінгу про майбутнє європейської політики.

На саміті були присутні також президенти України, Литви, Латвії та Естонії. Голова української держави Володимир Зеленський, зокрема, вже написав у себе в Twitter, що Дуда розділяє з ним точку зору про необхідність надання Україні "дорожньої карти" для вступу до НАТО і Європейського союзу.

Володимир Зеленський і Анджей Дуда

"Відкладання цих питань на "пізніше", "колись-небудь", "через 10 років" має закінчитися. Анджей Дуда розділяє ці думки. Як і українці, більшість поляків позитивно ставляться до майбутнього членства України в ЄС", — зазначив президент.

За словами Зеленського, Дуда, більше того, погодився відвідати в Київ в серпні поточного року.

Президенти Польщі та України

"Щиро радий, що президент Польщі Анджей Дуда прийняв моє запрошення і в серпні цього року відвідає Київ — для участі в саміті Кримської платформи і заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України", — заявив президент.

Зеленський також висловив сподівання щодо вирішення "в найближчому майбутньому" проблемних питань між Україною і Польщею.

У свою чергу, президент Литви Гітанас Науседа під час саміту в черговий раз заявив про підтримку Києва, який живе в умовах агресії Росії.

"Хочу підкреслити, що Литва ніколи не визнає нелегальну анексію Криму і буде діяти в напрямку завершення фактичної окупації східної частини України", — наголосив литовський лідер.

Президент Польщі Анджей Дуда, владимир зеленский, саміт п'яти країн, зустріч у Варшаві
Глави Польщі, України і країн Балтії зустрілися в Варшаві
Фото: Офис президента

До цього президенти підписали спільну декларацію, в якій зазначається важливість акту прийняття Конституції в Речі Посполитої в 1791 році. Лідери країн виділили фундаментальні принципи, на яких має будуватися Європа: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність і солідарність.

Нагадаємо, 16 квітня на брифінгу за підсумками зустрічі президентів України, Франції та канцлера Німеччини Володимир Зеленський заявив, що розраховує почути на саміті НАТО "підтримку надання Плану дій щодо членства".

Раніше стало відомо, що Анджей Дуда став першим європейським лідером, який погодився приїхати на День незалежності України до Києва.