"Контрабандист", який потрапив під санкції РНБО, подав до суду на Зеленського (документ)

рнбо, зеленский, владимир зеленский, президент
Фото: Офис президента | Володимир Зеленський

Олександр Ерімічук, який потрапив у список "топ-контрабандистів", просить суд скасувати указ президента про введення обмежень.

Олександр Ерімічук, який потрапив під санкції Ради нацбезпеки та оборони, через суд вимагає зняти з нього обмеження. Про це йдеться на сайті "Судова влада України".

Згідно з розкладом судових засідань, Ерімічук звернувся до Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду. Цей орган уповноважений переглядати укази президента.

Відповідачем у справі вказаний президент України Володимир Зеленський. Треті особи — РНБО і Служба безпеки України.

"Контрабандист" просить суд визнати протиправним та скасувати указ Зеленського № 140/2021 від 3 квітня 2021 року. Верховний суд уже призначив суддівський склад, але дата слухань ще не визначена.

Олександр Ерімічук, за інформацією ЗМІ, нібито контролює постачання товарів широкого вжитку з Китаю і Туреччини. За даними УНН в Ерімічука є громадянство Румунії.

суд, контрабанда, ерімічук

Нагадаємо: на одному із засідань РНБО було прийнято рішення ввести персональні санкції проти "ТОП-10 контрабандистів" України. За словами президента Володимира Зеленського, контрабанда є "економічним тероризмом проти України".

Після цього засідання Зеленський повідомив про введення санкцій проти "топ-10 контрабандистів" України і відсторонення від роботи "десятків посадових осіб митних органів". У списку санкцій було прізвище Ерімічука.

Крім того, Зеленський своїм указом позбавив громадянства України Вадима Альперіна, Араїка Амірханяна й Олександра Ерімічука.