Україну не запросили. Саміт НАТО пройде без країн-партнерів, — Жовква

НАТО, саміт, Україна
Фото: НАТО

За словами заступника керівника ОП, не дивлячись на те, що Україна не запрошена на саміт, українське питання все ж буде підніматися на зустрічі.

У Брюсселі, 14 червня, саміт НАТО пройде без участі України, але на ньому може бути розглянуто надання країні Плану дій щодо членства (ПДЧ). Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, пише Інтерфакс-Україна.

"Нинішній саміт НАТО 14 червня буде проведено без участі країн-партнерів Альянсу, до яких серед інших відноситься і Україна. У цьому саміті візьмуть участь тільки країни — члени. Головним для нас є змістовне наповнення саміту 14 червня. Тут ми можемо бути впевненими, що тема України буде обов'язково обговорена ", — розповів Жовква.

Також він повідомив, що США, Канада, Німеччина, Франція і Польща запевнили українську сторону в тому, що українське питання буде підніматися на майбутньому саміті.

Очікується, що рішення саміту, і по Україні в тому числі, зафіксують в підсумковому документі.

"Робота над таким документом триває. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України в підсумковому рішенні Альянсу", — сказав він.

Жовква уточнив, що Україна не була запрошена на саміт, так як в цей раз в НАТО було прийнято рішення про зустріч за участю лише країн-членів.

"Альянс дійсно іноді не проводить саміти з залученням країн-партнерів. Наприклад, такими були саміти в Лондоні в 2019 році або Страсбурзі і Келі в 2009 році, які пройшли тільки за участю країн-членів. Тому нинішній саміт Альянсу після обрання нового президента в США досить очікувано може проходити саме в "вузькому колі" держав-членів НАТО ", — повідомив Жовква.

Заступник керівника ОП не виключає, що таке рішення може бути переглянуте, і Україна можливо, все ж зможе взяти участь в саміті.

Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що НАТО обговорить план вступу України в альянс вже цього літа. Таку заяву польський президент зробив на саміті у Варшаві, де він брав глав України, Естонії, Латвії та Литви.

16 квітня на брифінгу за підсумками зустрічі президентів України, Франції та канцлера Німеччини Володимир Зеленський заявив, що розраховує почути на саміті НАТО "підтримку надання Плану дій щодо членства".