Напруженість на кордоні РФ й України залишається високою, — Держдеп США

Росія, військова техніка, Донбас, фото
Фото: ДонПрес | Російська військова техніка на Донбасі

Угрупування російських військ біля кордону зберігається найбільшим із часів агресії 2014 року.

Росія реально відвела від кордону з Україною тільки невелику частину сил, це не зменшило рівень напруженості в регіоні. Про це заявив під час брифінгу прес-секретар Державного департаменту США Нед Прайс.

прес-секретар, Держдеп, США, Нед Прайс, фото

"Ми бачили заяви про відведення російських військ, але можемо підтвердити, що тільки частина сил РФ була передислокована. Напруженість залишається високою, оскільки Росія зберігає велику кількість сил уздовж кордону", — сказав він.

Прайс підкреслив, що концентрація російських військ у регіоні залишається найбільшою з часів вторгнення РФ в Україну в 2014 році.

Він заявив, що Сполучені Штати підтримують Україну перед лицем цього залякування, і "ми будемо продовжувати робити це до тих пір, поки ці акти агресії та залякування тривають".

Спікер Держдепу також зазначив, що американська сторона активно порушує цю тему в переговорах із союзниками і партнерами. Це питання обговорювалося і на нещодавніх зустрічах у НАТО, і на рівні міністрів G7.

Нагадаємо, незважаючи на наказ Міністерства оборони РФ про відведення військ від кордонів з Україною, загроза для нашої країни залишається. Про це повідомили розслідувачі Conflict Inteligance Team. Група звертає увагу на нюанси того, яким чином частини РФ повертатимуться в місця постійної дислокації. Наприклад, військова техніка 41-ї армії на базі під Воронежем залишиться там до осінніх навчань "Захід-2021".

Користувачі соціальних мереж продовжують публікувати відео з перекиданням військової техніки в Ростовській області, Краснодарському краї та Воронежі. У складах колон артилерія, БТРи, транспортні машини.