Через позицію Росії не варто очікувати прогресу від засідань ТКГ, — Арестович

Арестович, алексей Арестович, ТКГ, донбас
Фото: armyinform.com.ua | Олексій Арестович

Українська сторона, стверджує Арестович, за травень пропонувала провести засідання з безпеки на Донбасі, але Росія відмовилася.

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович вважає, що поки не варто чекати прогресу у врегулюванні конфлікту на Донбасі від чергових засідань, оскільки на російську позицію ніхто не може вплинути. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Росія весь комплекс питань — гуманітарних, безпеку, економічних, політичних послідовно прив'язує до питання визнання Україною так званих "Л/ДНР"... Змусити кремлівське керівництво на цьому етапі змінити свою позицію не вдається поки навіть колективному тиску Заходу", — говорить він.

За його словами, українська сторона за травень кілька разів пропонувала провести позачергове засідання підгрупи з безпеки або спільне засідання ТКГ, але Росія не погодилася.

"Через цю позицію Росії процес консультацій в ТКГ знаходиться в стагнації", — стверджує Арестович.

Він розповів, що через російську позицію не вирішуються питання роботи КПВВ і врегулювання ситуації.

Крім того, каже спікер української делегації, політичний радник України в нормандській четвірці Андрій Єрмак надіслав листи колегам із Німеччини, Росії та Франції з пропозицією провести позачергову зустріч.

Головними темами зустрічі радників будуть:

  • повернення до дотримання режиму повного припинення вогню на Донбасі;
  • розблокування мирного процесу;
  • організації нової зустрічі "нормандської четвірки"

"До цього українська дипломатія кілька разів зверталася з пропозицією провести позачергове засідання або Підгрупи з безпеки або спільного засідання ТКГ, враховуючи ситуацію на фронті та кількість смертей, як військових, так і цивільних, але російське керівництво не пішло на це, демонструючи, хто насправді зацікавлений у припиненні вогню, а хто — ні", — говорить Арестович.

Нагадаємо, українська сторона надала автобуси для перевезення громадян через КПВВ "Золоте" і "Щастя", проте російська сторона вкотре відмовила у відкритті контрольно-пропускних пунктів в'їзду-виїзду на лінії розмежування.