Олександр Дубілет, якого шукає НАБУ, повідомив, що перебуває в Ізраїлі

Олександр Дубілет, Приватбанк, колишній глава правління
Фото: Скріншот | Олександр Дубілет

Колишнього главу правління "ПриватБанку" розшукують у зв'язку з виведенням 8,2 мільярдів гривень з "ПриватБанку" перед його націоналізацією.

Олександр Дубілет, якого НАБУ в березні 2021 року оголосило в розшук, повідомив, що від слідства не ховається, а правоохоронці обізнані про його місцезнаходження. Текст заяви Дубілета публікує видання "Лівий берег".

"Причина цієї заяви — інформація, яка активно поширюється в ЗМІ, що я ховаюся від слідства, яке веде Національне антикорупційне бюро України за фактом нібито розкрадання коштів "ПриватБанку", а місце мого перебування слідчим не відоме. Ця інформація не відповідає дійсності", — заявив Дубілет-старший.

Він стверджує, що самостійно надсилав до правоохоронних органів інформацію про те, де він знаходиться, тож твердження про те, що він "ховається від слідства" не відповідає дійсності.

"Наразі я постійно проживаю в Ізраїлі. В країні я перебуваю на законних підставах і перебуваю на консульському обліку. Я поїхав в Ізраїль задовго до нібито "вручення" мені підозри. Мій виїзд ніяк не пов'язаний з будь-якими кримінальними провадженнями. У мене не було будь-яких обмежень на пересування. На сьогодні, у зв'язку із забороною уряду Ізраїлю, через військові дії та епідеміологічні обмеження, я не можу приїхати в Україну. Протягом останніх 4 років я сумлінно брав участь у всіх слідчих діях і був на всіх викликах слідчих", — йдеться в заяві Олександра Дубілета.

При цьому він зазначив, що дізнався про вручення йому підозри і про розшук зі ЗМІ. Але відразу поінформував НАБУ та САП про свою ізраїльську адресу, надав дані своїх адвокатів і заявив про свою готовність виконувати процесуальні обов'язки.

"Всього на адресу НАБУ та САП мною було надіслано понад 10 різних повідомлень і заяв. Підписи в моїх зверненнях були завірені нотаріусом і консулом України в Ізраїлі. Також мною було надіслано кілька клопотань з проханням провести мій допит. Усі звернення і клопотання залишилися без уваги. Усі ці листи, заяви, клопотання були отримані НАБУ/САП, чому є відповідні докази", — говорить колишній глава правління "ПриватБанку".

"Я змушений через засоби масової інформації звертатися до слідства, оскільки процесуальні способи, передбачені законом, залишаються поза їхньою увагою. Вкотре підкреслюю, що я не ховаюся від слідства, а детективам і прокурорам відоме моє місцезнаходження. Підтверджую свою готовність виконувати процесуальні обов'язки. Прошу детективів НАБУ та прокурорів САП надсилати мені процесуальні документи та здійснювати всі процесуальні дії, зокрема допит, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним кодексом та Європейською конвенцією про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року", — заявив Дубілет.

Нагадаємо, Олександр Дубілет був головою правління "ПриватБанку" до його націоналізації. Правоохоронні органи підозрюють його в причетності до виведення 8,2 мільярдів гривень з "ПриватБанку" перед його націоналізацією. Також він є підозрюваним за ще одним епізодом про виведення з "ПриватБанку" 136 мільйонів гривень. Всього до кримінальної відповідальності в обох епізодах залучені п'ять осіб. Крім Дубілета, це його заступники Володимир Яценко та Людмила Шмальченко й дві керівниці департаментів.