Депутати Волинської облради вимагають заборони "Партії Шарія" та ОПЗЖ

волинський облрада, ОТЗЖ, партія Шарія, Шарій, медведчук, заборонити Шарія, заборона ОТЗЖ, волинський облрада, партія
Фото: Колаж Фокус | Медведчук і Шарій

Політики стверджують, що це — "проросійські" політсили, які, маніпулюючи громадською думкою, сприяють розколу українського суспільства.

Під час сесії, яка відбулася 27 травня, депутати Волинської обласної ради проголосували за звернення до президента, Верховної Ради і Міністерства юстиції України, в якому закликали тих заборонити діяльність "Партії Шарія" та ОПЗЖ. Про це розповідає місцеве видання "Конкурент".

Зазначається, що ініціатором цього рішення стали депутати фракції "Свобода".

"Революція Гідності призвела до заборони промосковських антиукраїнських партій — Комуністичної партії та Партії регіонів. Однак, і зараз Україна змушена протистояти гібридній війні з російським впливом. За проросійськими політиками завжди йдуть російська зброя і російські танки. Щоб не допустити цього, необхідно вже сьогодні заборонити діяльність рупорів Кремля", — наголошується в тексті ухваленого рішення.

У документі зазначається, що "проросійські політичні сили", маніпулюючи нормами моралі, питаннями мови і "дружби з Російською Федерацією", сприяють вірогідному розколу українського суспільства.

"У звʼязку з викладеним, вимагаємо підготувати й ухвалити законопроект і відповідні регуляторні акти, які б заборонили фактичну діяльність партій "Опозиційна платформа — За життя" і "Партія Шарія" — як тих, які відстоюють й активно просувають інтереси російського агресора і є, по суті, колабораціоністами Кремля", — сказано в документі.

Відповідно до опублікованого тексту рішення, його підтримали всі "проукраїнські сили", що знаходяться в облраді.

Зазначимо, депутатами Волинської облради стали представники таких політсил: "За майбутнє", "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Слуга народу", "Свобода", "Сила і честь" й Аграрна партія України.

Нагадаємо, в середині березня стало відомо, що Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) відкрив провадження про заборону функціонування "Партії Шарія". З відповідним позовом до суду звернувся Мінʼюст України. Пізніше міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що не заперечує і блокування YouTube-каналу Шарія.