Демократичні сили Харкова обрали ультраправого націоналіста єдиним кандидатом на виборах мера

Главу харківського "Нацкорпусу" Немічева вибрали єдиним кандидатом на виборах мера
Глава харківського "Нацкорпусу" Костянтин Немічев

Представники партій "Голос", "Євросолідарність" і "Демсокира" вирішили, що на вибори від об'єднаного табору піде лідер місцевого "Нацкорпусу" Костянтин Немічев.

Проукраїнські сили обрали лідера харківського осередку націоналістичної організації "Нацкорпус" Костянтина Немічева як єдиного кандидата на позачергових виборах мера Харкова. Про це ультраправий націоналіст розповів у своєму Telegram.

У ході праймеріз представники проукраїнських сил Харкова вибирали єдину кандидатуру на вибори. Крім Костянтина Немічева в голосуванні брали участь Микита Соловйов від партії "Демократична сокира" й Олександр Скорик від "Європейської солідарності".

За кандидатуру глави харківського осередку націоналістичної організації "Національний корпус" проголосували 14 учасників праймеріз.

У коментарі Суспільному Костянтин Немічев повідомив, що піде на позачергові вибори мера Харкова як самовисуванець. Націоналіст очікує на підтримку його кандидатури з боку всієї проукраїнської спільноти Харкова.

У праймеріз щодо обрання єдиної кандидатури на вибори брали участь представники "ЄС", "Демократичної сокири", "Нацкорпусу", "Голосу", "Акценту". До початку переговорів також підключався "Блок Світлани Світличної", проте ближче до голосування оголосив про вихід із процесу.

Через деякий час партії "Акцент" і "Європейська солідарність" заявили про відкликання своїх підписів за результатами голосування. Модератор праймеріз щодо обрання єдиної кандидатури Борис Редін припустив повторне голосування.

Главу харківського "Нацкорпуса" Немічева вибрали єдиним кандидатом на виборах мера
Немічев виграв праймеріз на єдину кандидатуру на вибори мера Харкова
Главу харківського "Нацкорпуса" Немічева вибрали єдиним кандидатом на виборах мера
Немічев виграв праймеріз на єдину кандидатуру на вибори мера Харкова

Партія "Європейська солідарність" заявила, що виходить із переговорного процесу після того, як з'явилася інформація про кулуарні домовленості з одним із суб'єктів праймеріз.

"Наш представник в групі з висунення єдиного кандидата за дорученням партії відкликав підпис під підрахунком голосів у бюлетенях, враховуючи наявність інформації про кулуарні домовленості одного із суб'єктів процесу", — сказано в повідомленні.

Співорганізаторка "ХарківПрайд" Анна Шаригіна негативно відреагувала на обрання кандидатури націоналіста Костянтина Немічева. Активістка нагадала, що соратники глави харківського "Нацкорпусу" протягом п'яти років влаштовують "сафарі" на учасників кожної ЛГБТ-акції.

"Голос, Європейська солідарність, Демократична сокира … А що там з правами людини в вашого кандидата?!? Хіба це не його хлопці останні п'ять років влаштовують сафарі навколо кожної ЛГБТ+ акції. Ми впевнені, що до сих пір йдеться про демократичні цінності? Кліпніть, якщо вас тримають у заручниках", — написала співорганізаторка "ХарківПрайд" у своєму Facebook.

Анна Шаригіна відреагувала на перемогу Немічева в праймеріз

Після публікації матеріалу Костянтин Немічев звернувся до редакції Фокуса з проханням додати до нього наступний коментар:

"Проукраїнські сили завершили праймеріз єдиного кандидата на позачергові вибори Харківського міського голови.

За результатами голосування мене, Констянтина Немічева, обрали представляти усі проукраїнські сили на виборах мера. Я вдячний кожному й для мене це велика честь, адже така подія відбулася в нашому місті вперше.

Політичною та громадською діяльністю я почав займатися після повернення з фронту. За цей час моїй команді вдалося зробити багато позитивних проєктів для харків"ян.

І тепер після років сумлінної праці, за підтримки патріотів, я йду на вибори мера аби зберегти та продемонструвати усім саме проукраїнський Харків.

ЄС, образившись на поразку в голосуванні, вирішили спаплюжити результати роботи, яка тривала більше трьох місяців. Я нагадаю, що процес відклику голосів не був прописаний в Меморандумі. Я закликаю представників ЄС залишити образи і емоції позаду, мати честь та гідність все ж таки повернутися до співпраці задля спільного результату.

Разом переможемо! Слава Україні!", — заявив Костянтин Немічев.

Раніше Фокус розповідав, що з'явився рейтинг кандидатів у мери Харкова. За даними КМІС, лідером симпатій серед можливих кандидатів у мери Харкова в травні був чинний секретар Харківської міськради Ігор Терехов. Найближчого конкурента — Михайла Добкіна — Терехов випереджав майже на 15%.

Також Фокус у своїй статті розбирався, чому в серпні почалася "зачистка" "Національного корпусу" в Харкові. Як відомо, на початку серпня співробітники СБУ прийшли з обшуками в харківський осередок організації, за чим послідували арешти її представників.