"Зайві гроші в бюджеті": Рада вдвічі підвищила зарплати помічникам нардепів

депутати в Україні, влада Україна, помічник депутата, стати помічником нардепа, зарплати депутатів
Фото: Радіо Свобода | Верховна Рада

На оплату праці консультантів кожного з парламентаріїв у грудні 2021 року виділять по 124 тисячі гривень.

Related video

У четвер, 2 грудня, Верховна Рада України ухвалила постанову №6315 про підвищення фонду оплати праці помічників народних депутатів. За цей документ проголосували 294 нардепи. Про це повідомила пресслужба парламенту за підсумками пленарного засідання.

Раніше законодавство передбачало, що на оплату праці помічників кожного нардепа виділяється по 25 прожиткових мінімумів на місяць. Завдяки ухвалі з 1 по 31 грудня 2021 року ця цифра тимчасово збільшується до 50.

Станом на грудень 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні дорівнює 2481 гривні. Відповідно, на оплату праці помічників кожного нардепа виділять по 124 тисячі гривень замість 62 тисячі гривень.

У пояснювальній записці до ухвали підвищення заробітних плат помічників пояснили накопиченням надлишку коштів у бюджеті за весь 2021 рік.

"Станом на 1 листопада та до завершення 2021 року за статтею видатків утворився невикористаний залишок коштів (економія)", — йдеться в документі.

Автори ухвали вважають, що зайві гроші доцільно витратити на стимулювання праці, виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань і компенсації за невикористані дні відпустки помічникам-консультантам.

Зазначимо, згідно з українським законодавством, нардеп може мати до тридцяти одного помічника-консультанта. Втім, зі ставкою та статусом держслужбовця в одного парламентаря працюють не більше чотирьох консультантів, решта допомагає йому на громадських засадах.

Раніше Фокус докладно описував нюанси роботи помічника нардепа та скільки це коштує.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року повідомлялося, що до Національного антикорупційного бюро надійшло понад десять заяв про отримання народними депутатами грошей "у конвертах".