У Києві Кличко випередив Зеленського за рівнем довіри. Партія мера на першому місці — "Рейтинг"

Віталій Кличко, Володимир Зеленський, опитування, партії Києва, опитування
Фото: Українська правда | Віталій Кличко випереджає Зеленського в рейтингу довіри серед киян

Більшість жителів столиці вважають, що конфлікт між президентом і мером міста є спробою "усунути політичного конкурента".

Related video

Рівень довіри мешканців Києва до президента України Володимира Зеленського нижчий, ніж до мера столиці Віталія Кличка. Також політична сила голови міста лідирує в рейтингу політичних сил, які представлені чи в майбутньому можуть вести свою діяльність у Києві. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" із 10 по 12 грудня серед 2 тис. респондентів.

Рейтинг довіри

Так, скоріше чи повністю довіряють меру Києва Кличку 51% опитаних мешканців Києва. Цей показник у Зеленського становив 39%. Далі йдуть п'ятий президент України, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко — 33%, ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков — 31% і шоумен Сергій Притула — 31%.

Швидше чи повністю не довіряють Порошенку 66% киян. Далі в антирейтингу йдуть Зеленський – 59%, Кличко – 48%, Притула – 49% та Разумков – 44%.

Протистояння Зеленського та Кличка

Більшість киян — 65% — підтримують запровадження районних рад у Києві. Проти такої ідеї виступили 23% мешканців столиці. Водночас 43% не підтримують поділ повноважень міського голови та голови Київської міської державної адміністрації, а 33% респондентів дотримуються зворотної думки.

Призначення Зеленським на посаду голови КМДА іншого чиновника (не мера міста Віталія Кличка) не підтримують 64% опитаних, позитивно ставляться до цієї ідеї 30% киян.

На думку 62% жителів столиці, між президентом і мером Києва існує конфлікт. При цьому 39% респондентів у цьому протистоянні підтримують Кличка, 15% – Зеленського, а 45% – нікого з політиків.

68% опитаних вважають, що конфлікт обумовлений спробою усунути політичного конкурента, 23% дотримуються думки, що протистояння викликане бажанням президента навести лад у столиці.

Рейтинг партій

Найбільший рівень підтримки має партія "УДАР" Віталія Кличка — 19,1% серед тих, хто має намір голосувати та визначився, і 16,7% серед усіх виборців.

За підсумками грудневого опитування, до Київської міської ради проходять:

 • "УДАР Віталія Кличка" — 19,1% (16,7% серед усіх респондентів);
 • "Європейська солідарність" — 17% (14,9%)
 • "Слуга народу" — 13,3% (11,7%);
 • Партія Разумкова "Розумна політика" — 9,4% (8,2%);
 • Партія Притули — 7,5% (6,5%);
 • "Батьківщина" — 5,4% (4,7%)

Не долають 5% бар'єр:

 • "Сила та честь" — 4,9% (4,3%);
 • ОПЗЖ — 4,8% (4,2%)
 • "Українська стратегія Гройсмана" — 3,7% (3,3%)
 • Партія Шарія — 3,4% (3%);
 • "Свобода" — 3,2% (2,8%);
 • "Голос" — 2% (1,7%);
 • "Єдність Омельченка" — 1,7% (1,5%)
 • "Перемога Пальчевського" — 1,1% (1%)

Інші партії набрали менше 1% підтримки киян під час опитування.

Київ, рейтинг партій, удар кличко, слуга народу Fullscreen
Рейтинг партій Києва

Оцінка курсу розвитку Києва

46% киян вважають, що наразі справи в столиці йдуть у правильному напрямку. Така ж кількість городян висловила протилежну думку.

Згідно з графіком, відсоток тих, хто вважає, що курс розвитку міста правильний, поступово збільшується, у липні таких було 38%, у серпні 42%. Таким чином, із липня цей показник збільшився на 8 п.п.

Київ, рейтинг, Віталій Кличко, КМДА Fullscreen
Результати опитування

Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю серед 2000 респондентів із використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності дослідження становить трохи більше 2,2%.

Нагадаємо, у січні цього року Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, згідно з результатами якого Кличко мав більшу довіру серед українців, ніж президент.

Раніше Фокус докладно розбирався, навіщо Зеленському потрібне протистояння з мером Києва.