Nivea НЕ буде спонсорувати ЧС з хокею в разі його проведення в Білорусі

хокей, гравці
Фото: Michael Buholzer

У Міжнародній федерації хокею оцінюють шанси проведення чемпіонату в Білорусі як украй низькі.

Related video

Торгова марка Nivea Men НЕ буде спонсором чемпіонату світу з хокею 2021 роки, якщо він пройде в Білорусі. Таку відповідь з офіційного акаунту Nivea отримала одна з користувачів Instagram.

Відповідь Nivea про спонсорство Fullscreen

"Nivea Men виступає за повагу, єдність і проти всіх форм дискримінації й насильства. Ми вирішили, що Nivea Men НЕ буде спонсорувати чемпіонат світу з хокею 2021 року, якщо буде підтверджено, що він пройде в Білорусі. Ми вже проінформували Міжнародну федерацію хокею IIHF про наше рішення і будемо уважно стежити за обговореннями ", — йдеться у відповіді.

Nivea Man спонсорує ЧС з хокею більше десяти років. Ще одним багаторічним спонсором є чеська Skoda. Білорусам, які в Чехії протестували проти того, щоб вона підтримувала ЧС в Білорусі, вийшов прес-секретар компанії. Він сказав, що розділяє їхні вимоги і протягом тижня компанія ухвалить рішення.

ЧС-2021 повинен пройти в Мінську і Ризі з 21 травня по 6 червня. Однак через політичну ситуацію в країні і підозр у наданні неточної статистики з COVID-19 ряд європейських країн висловився проти проведення змагань у Білорусі.

Рішення про те, чи пройде чемпіонат світу в Мінську, буде прийняте не пізніше 27 січня на Раді IIHF.

Днями президент IIHF Рене Фазель відвідав Білорусь, після чого сказав в інтерв'ю виданню Sportschau, що в Білорусі майже немає шансів прийняти чемпіонат світу в 2021 році.

Він також пояснив суть його фотографій з Олександром Лукашенко, що з'явилися в ЗМІ. "Мої спільні фотографії з Лукашенком були неправильно витлумачені. Обговорення йшло зовсім в іншому ключі, я приїхав не для того, щоб випити з ним горілки. Нашою метою було разом знайти вирішення питання", — сказав Фазель.

Лукашенко і Фазель Fullscreen

Генеральний секретар IIHF Хорст Ліхтнер додав, що їм було гарантовано, що фотографії не потраплять у пресу.

"Ми прилетіли, щоб зробити щось хороше. Про що ми повинні шкодувати? Ми могли б просто написати, але замість цього приїхали і сказали:" Олександре, у нас проблема ". Ми просто спортивна організація, яка намагається виконати свою роботу — організувати чемпіонат світу ", — пояснив Фазель.

Але після візиту він украй низько оцінює шанси провести чемпіонат у Мінську. "Зробити це буде дуже, дуже складно. Повинно відбутися чудо. Звичайно, ми не будемо ухвалювати таке рішення на емоціях. Наразі мені потрібно трохи відпочити. Хорст же займеться аналізом плану Б", — сказав президент IIHF.

Нагадаємо: у кінці грудня Фазель говорив, що офіційно чемпіонат світу в Білорусі поки що не скасували, однак " пошук альтернативи йде повним ходом ". За словами Фазеля, найкращі можливості для проведення чемпіонату мають латвійська Рига, чеська Прага а також словацька Братислава, проте все залежить від того, яка складеться ситуація з карантинними обмеженнями.