"Понабирали виродків чорножо***": "Десну" оштрафували на 150 тис. за расизм у матчі з "Зорею"

Десна, зоря, штраф, понабирали виродків чорножопим, расизм, тренер, юрій вівчарів, тренер воротарів, расистський скандал
Фото: скриншот | "Десну" оштрафували на 150 тис. грн за расизм у матчі з "Зорею"

УАФ за допомогою МВС встановила, що викрикнув образу футболістам "Зорі" тренер "Десни" Овчаров.

Контрольно-дисциплінарний комітет (КДК) УАФ провів розслідування щодо расистського висловлювання, яке прозвучало під час матчу "Зоря" (Луганськ) — "Десна" (Чернігів) у 14 турі чемпіонату України з футболу і встановив винуватця. В кінці гри між футболістами клубів почалася бійка, під час якої хтось з лави запасних чернігівської "Десни" вигукнув: "Понабирали, бл *, виродків черножо ***!".

Секретар контрольно-дисциплінарного комітету УАФ Ігор Грищенко повідомив YouTube-каналу "Профутбол Digital", що їм вдалося ідентифікувати автора висловлювання. За словами представників асоціації, ним виявився тренер воротарів "Десни" Юрій Овчаров.

"Був довгий процес, розслідування справи. Вони ідентифікували, в першу чергу, те, що це було з лави запасних футбольного клубу "Десна". Потім було визначення конкретної особи, хто це може бути. Вони прийшли до висновку за допомогою накладання звуку і відео, що це тренер воротарів "Десни" Овчаров", — розповів Грищенко.

За словами представника УАФ, відповідний висновок був направлений в клуб, де все почали заперечувати. Після цього було прийнято рішення звернутися до МВС України з проханням провести відповідну експертизу голосу.

"На жаль, комплексної експертизи МВС зробити не вдалося через те, що фраза була короткою (3 секунди цієї фрази). Але при цьому в мотивувальній частині висновку експерти кажуть, що ознаки схожості голосу Овчарова з наданим зразком для порівняння присутні. Це лише підсилило впевненість членів КДК, що це пан Овчаров ", — розповів Грищенко.

Секретар КДК повідомив, що за підсумками цієї історії було прийнято рішення дискваліфікувати Овчарова на п'ять ігор, а футбольний клуб "Десна" оштрафувати на 150 тисяч гривень.

"Суспільне" повідомляє, що в самій "Десні" з такими санкціями КДК УАФ не погоджуються і планують їх оскаржити.

Расистська фраза на адресу гравців "Зорі" прозвучала на 2:41:12 — відео

На сьогодні "Зоря" займає третє місце в турнірній таблиці сезону УПЛ з 38 очками, а "Десна" — п'яте з 36 очками. На четвертому місці знаходиться "Ворскла" з 37 очками.

Нагадаємо, матч, під час якого прозвучала расистська образа, відбувся 13 лютого. Він закінчився з рахунком 2:1 на користь "Зорі".

Відзначимо, у фіналі кубка України сезону 2020/21 зустрінуться київське "Динамо" і луганська "Зоря".