Не тільки стретчинг і пілатес. Нові види фітнесу в клубах України: барре, хаду, TRX

популярні фітнес напрямки, нові види фітнесу
Фото: Andrea Piacquadio / pexels.com | Тренування у фітнес-клубі

Українські фітнес-клуби пропонують нові види занять. Петлі TRX, гімнастика хаду, тренування барре... Чому ці комплекси вправ стають популярними і де спробувати новий фітнес, дізнався Фокус.

Відомі спортсмени навіть після завершення активної кар'єри продовжують підтримувати себе у формі. Зокрема, за допомогою різних видів фітнесу, які не змушують організм витримувати важкі фізичні навантаження, але дають бажаний ефект. Наприклад, бронзова призерка Олімпійських ігор-2016 з художньої гімнастики Анна Різатдінова в бесіді з кореспондентом Фокуса зізналася, що змінила своє ставлення до пілатесу після деяких подій у своєму житті. Виявилося що…

Пілатес допомагає відновити фігуру після пологів

Анна Різатдінова, пілатес, тренування після вагітності
Гімнастка Анна Різатдінова оцінила заняття пілатесом

- Спочатку я до пілатесу ставилася дуже скептично, тому що я звикла до великих фізичних навантажень. А завжди, коли я дивилася тренування з пілатесу, мені здавалося, що там немає якоїсь напруги. Мені здавалося, що це просто тренування "ні про що". Але коли я зіткнулася з проблемою діастазу, і після вагітності відчула, що мій живіт почав випинати, мені підказали, що можна робити вакуум, потрібно займатися не йогою або стретчингом, а саме пілатесом. Там прокачуються саме внутрішні м'язи. Створити корсет в животі допомагає якраз пілатес. Я вважаю, що і до, і після вагітності необхідно всім жінкам проходити такі тренування, — зазначила Різатдінова.

Спортсменка також розповіла, в чому суть цього виду фітнесу:

- Це повільна робота, дуже плавна. Вправи, на перший погляд, дуже легкі, але коли ти починаєш їх робити в повну силу, включаючи всі групи м'язи, всюди підтягується живіт, тоді ти відчуваєш втому після тренування. Я результат відчула, займаючись пілатесом три місяці. Мій живіт став більш втягнутим, він підтягнувся за рахунок роботи внутрішніх м'язів, — говорить Анна Різатдінова.

Пілатес — лише один з безлічі популярних видів фітнесу. Його навіть можна віднести до традиційних. А ось нова хвиля спортивних вправ увірвалася в життя українців зовсім недавно: петлі TRX, гімнастика хаду, тренування барре...

TRX вправи: використовуй свою вагу!

Що таке TRX? Це спеціальний тренажер, який дозволяє виконувати вправи з вагою власного тіла.

"TRX Suspension Training — одна з новітніх тенденцій фітнес-індустрії, про яку ще кілька років тому ніхто навіть не чув. Сьогодні це не просто одна з модних новинок. Багато фітнес-клубів вже не уявляють свій розклад без групових та індивідуальних тренувань на тренажері TRX у різних форматах і з різними цілями", — йдеться на офіційному сайті компанії TRX.

Як це працює? Потрібно закріпити стропи в міцну основу, потім — вставити в петлі руки і ноги. Вправи виконуються у підвішеному стані. Тренування з петлями TRX були розроблені в США для підготовки співробітників спецназу.

Тренування на тренажері TRX, TRX вправи, фітнес-клуб
Тренування на тренажері TRX спочатку призначалися для спецназівців
Фото: pexels.com

Географія використання TRX сьогодні дуже широка. Наприклад, ці вправи виконують абсолютно всі команди NBA, NHL і NFL, не кажучи вже про родоначальників цього виду — американських військових.

Скільки коштує пробне заняття на TRX? У фітнес-клубах Києва новачків запрошують спробувати цей тренажер всього за 200 гривень.

Якого ефекту можна домогтися, попрацювавши на тренажері TRX?

  • швидка і ефективна втрата ваги;
  • вихід на пік спортивної форми та опрацювання м'язового рельєфу;
  • розвиток мускулатури і зв'язок;
  • зниження травматизму;
  • виправлення захворювань опорно-рухового апарату.

CYCLE: не просто велотренажер

Нестандартно до кардіотренування підійшли в клубі Smartass. Тут клієнтові пропонують програму CYCLE. На перший погляд, начебто звичайний велотренажер. Але по факту все трохи інакше. У цих вправах використовується візуальна складова для стимулу спортсмена досягати поставленої задачі.

На задній стіні знаходиться спеціальна композиція з коліс і динамічного світла. Протягом тренування змінюються сценарії світла і швидкість "обертання" коліс, щоб заряджати вас на роботу і результат. Перевага цього виду занять у тому, що він підходить для будь-якого рівня підготовки, будь ви професійний спортсмен або ж тільки починаєте свій шлях до зміни тіла.

Велотренування за програмою CYCLE — відео

Гімнастика KHADU

Ще один комплекс вправ, що набирає популярність. У чому суть хаду? Це комплекс з понад 100 вправ, які допоможуть впоратися з хворобами опорно-рухового апарату, реабілітуватися після травм, зміцнити суглоби, привести тіло в тонус і активізувати зниження ваги.

Гімнастика хаду включає комплекс вправ для хребта, суглобів і всіх груп м'язів тіла, і тут розслаблення відбувається за рахунок одночасної напруги м'язів-антагоністів.

нові види фітнесу, стретчинг
Вправи з м'ячем — класика фітнес-тренувань
Фото: Andrea Piacquadio from Pexels

Стретчинг

Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, подовгу працюєте за офісним столом, стретчинг врятує ваші м'язи. Дослівно ця назва перекладається з англійської як "розтягування". Стретчинг — це форма фізичних вправ, при якій конкретний м'яз або сухожилля навмисно згинаються або розтягуються, щоб поліпшити чутливість м'язів і досягти комфортного м'язового тонусу.

Заняття стретчингом — відео

Стретчинг має особливе значення для художніх або циркових гімнасток, оскільки вони виконують найбільшу кількість вправ, пов'язаних з пластичністю тіла і розтяжкою м'язів.

Фітнес BARRE

Якщо ви мріяли про балет або бальні танці, але соромилися пробувати, то такий вид фітнесу як барре (barre) вам ідеально підходить. Вправи барре — це комбінація балету, фітнесу та пілатесу. Ви пропрацюєте все тіло без стрибків і бігу. Але завдяки спеціальним вправам, будуть задіяні всі м'язи, включаючи дрібні, які знаходяться під корсетом великих, і не працюють у повсякденному житті. Завдяки цьому ви отримаєте витончені руки, як у балерин, підтягнуті і стрункі стегна, а також королівську поставу.

Тренування барре мають важливий нюанс: величезне значення має регулярність занять. Рекомендована мінімальна частота — 1 раз в тиждень. Основне завдання методу барре — надати вашій фігурі більше жіночності, а не перекачати тіло.

Заняття Barre, нові види фітнесу, вправи Барре
Заняття Barre — це комбінація балету, фітнесу та пілатесу
Фото: Marta Wave from Pexels

Скільки коштують заняття фітнесом?

  • Цінова політика фітнес-клубів дуже гнучка. Все залежить від обраної вами програми. Якщо йдеться про Київ, то річний абонемент (100-150 тренувань) у фітнес-клубах столиці може коштувати 20-25 тис. грн.
  • Можна займатися в режимі Light — кілька раз на тиждень, взявши місячний абонемент (2400 грн), а можна вибрати варіант інтенсивний варіант, коли за 15 днів ви пройдете 10 тренувань (2800 грн). Є варіанти "обіднього" фітнесу, це денна карта, яка діє в робочі дні.
  • Групові заняття фітнесом можуть коштувати 300-350 грн за відвідування, придбання абонемента на пакет тренувань допоможе заощадити. Але тим, хто вважає за краще індивідуальні тренування, потрібно мати на увазі, що такі заняття більш ефективні, але коштують дорожче. Одне тренування за індивідуальною програмою обійдеться приблизно у 700 грн.
популярний фітнес, скільки коштують заняття у фітнес клубі
Фітнес клуби Києва пропонують програми різних рівнів і різного цінового діапазону
Фото: Karolina Grabowska from Pexels

Заняття фітнесом додають бадьорості і допомагають тримати себе у формі. Якщо ви зацікавилися, сходіть на пробне тренування, а потім, визначившись з уподобаннями і дізнавшись цінову політику клубу, можна вибрати відповідний пакет тренувань. Головне — бажання трансформувати своє тіло і отримувати задоволення від фізичної активності!