Італія — у півфіналі Євро-2020: Ніколо Барелла і Лоренцо Інсіньє відправили Бельгію додому (відео голів)

Лоренцо Інсіньє, збірна Італії, Євро-2020

Ромелу Лукаку забив четвертий гол на Євро-2020, але збірна Бельгії вилітає на стадії 1/4 фіналу.

У Мюнхені завершився другий матч 1/4 фіналу Євро-2020, в якому зійшлися одні з головних фаворитів турніру Бельгія — Італія.

Суперники по-різному пройшли стадію 1/8 фіналу: Бельгія здолала Португалію (1:0), а Італії довелося помучитися з Австрією, здобувши перемогу лише в компенсований час (2:1). Проте, у грі Італія виглядала переконливіше свого сьогоднішнього суперника, що підопічні Роберто Манчіні почали доводити з перших хвилин. На 13-й хвилині Леонардо Бонуччі навіть забив, але перевірка VAR привела до скасування цього мʼяча — захисник, який відправив мʼяч грудьми, опинився в положенні "поза грою".

Проте, в матчі Бельгія — Італія голи посипалися вже у першому таймі. Тиск італійців на половині поля суперника приніс свої плоди: Ніколо Барелла скористався осічкою Вертонгена перед своїм штрафним майданчиком. Марко Верратті підхопив мʼяч і віддав на Барелла, а той з середньої дистанції забив мʼяч у ворота — 0:1.

Італія продовжувала домінувати і в кінці першого тайму подвоїла перевагу: Лоренцо Інсіньє набрав чудову швидкість, змістився з лівого флангу в центр і блискучим ударом відправив мʼяч у верхній кут воріт — 0:2.

Здавалося б, Італія зробила гру, але в компенсований до першого тайму час сама собі створила проблему. Ді Лоренцо сфолив у власному штрафному майданчику на Жеремі Докю — арбітр призначив пенальті. Ромелу Лукаку підійшов до позначки і спокійно обіграв Доннарумма — 1:2.

У другому таймі Бельгія шукала свій шанс біля воріт італійців, і в одній з атак ледь не зрівняла рахунок, але коли і Доннарумма виявився безсилий, команду врятував Леонардо Спінаццола, що заблокував удар Лукаку на дальній стійці. Італія в останній 15-хвилинці віддала ініціативу Бельгії і змогла утримати перевагу. Щоправда, без жертв не обійшлося: травма знайшла Леонардо Спінаццола на рівному місці: захисник італійців намагався наздогнати Торгана Азара, проте послизнувся на рівному місці і потягнув мʼяз.

Фінальний свисток зафіксував перемогу збірної Італії з рахунком 2:1 — команда Роберто Манчіні вийшла у півфінал, де зіграє проти збірної Іспанії.