Збірна Італії перемогла Англію у серії пенальті і стала новим чемпіоном Європи! (Відео голів)

Збірна Італії, Євро-2020

Фінальний матч Євро-2020 пройшов за всіма канонами турніру: з екстра-таймами та серією післяматчевих 11-метрових ударів

У Лондоні, на стадіоні "Вемблі" визначився чемпіон Європи з футболу.

У матчі Італія — Англія до стартового свистка було проблематично виділити фаворита. Але англійці, яких з перших же секунд погнали вперед трибуни "Вемблі", одразу ж взялися за справу. Харрі Кейн розігнав швидку атаку по центру, віддав на Тріппʼєра, який відправив мʼяч на дальню стійку. Захисники Італії не встигли за ривком Люка Шоу, який в дотик поцілив у ворота суперника — 1:0!

Італійці мали можливість відігратися вже на 8-й хвилині: Лоренцо Інсіньє виконав штрафний удар, але переборщив з висотою — мʼяч пролетів над поперечиною. В середині першої половини матчу Кʼєза пробивав з дальньої дистанції низом — знову мимо цілі. У кінцівці тайму Рахім Стерлінг спробував провернути той же фокус, що допоміг його команді обіграти Данію в 1/2 Євро-2020, але арбітр Бйорн Куйперс не оцінив красу акторської майстерності форварда збірної Англії у штрафному майданчику суперника.

Нарешті, під саму перерву з дальньої дистанції пробивав Бонуччі — знову італійців підвела точність.

У дебюті другої половини гри Лоренцо Інсіньє наносив удар зі штрафного — знову парою сантиметрів вище, ніж було потрібно. Англія відповіла моментом, який створили Люк Шоу і Гаррі Магуайр: подачу з лівого флангу високий захисник завершував потужним ударом головою, але не влучив у ворота. Італія почала тиснути перевагою: Федеріко Кʼєза накрутив двох суперників і пробив в ближній кут — Пікфорд виручив Англію. Але через пʼять хвилин і голкіпер був безсилий: Верратті пробив після розіграшу кутового, в штрафному майданчику англійців почався хаос, яким скористалися Джорджо Кʼєлліні і Леонардо Бонуччі. Перший не зміг пробити Пікфорда, але добивання від Бонуччі ніхто з англійських футболістів не накрив — 1:1!

У час, що залишився Італія продовжувала володіти ініціативою, але компактна оборона англійців витримала натиск суперника. Доля матчу вирішувалася в овертаймі. У додаткові 15-хвилинки суперники намагалися спіймати один одного на помилку, але навіть там, де захисники були безсилі, в гру включалися Джордан Пікфорд і Джанлуїджі Доннарумма.

У серії пенальті футболісти обох команд помилялися досить часто. Ключовим епізодом став гол Федеріко Бернардескі. Після його удару свою спробу не реалізував Джейдон Санчо, але й Італія в особі Жоржиньо не змогла забити. Останній удар з пʼяти регламентованих виконав Букайо Сака, але він не зміг обіграти Доннарумму.

За підсумками серії пенальті, збірна Італії — новий чемпіон Європи з футболу!