Євро-2024: Україна — Північна Македонія: трудова перемога в надважливому матчі (фото)

Олександр Зінченко

Півзахисник Георгій Судаков відкрив рахунок на 30-й хвилині ударом з-за меж штрафного майданчика — м'яч рикошетом від коліна захисника влетів у сітку Столі Димитрієвські. На останніх секундах Олександр Караваєв, який вийшов на заміну, додав віньєтку історії протистояння з Північною Македонією, до речі, подібні м'ячі частіше забивають футболісти з топ-ліг, а не зі скромної УПЛ.

У Празі на стадіоні "Генералі Арена" збірна України в матчі відбору на чемпіонат Європи-2024 переграла Північну Македонію з рахунком 2:0.

Синьо-жовті вийшли на матч одразу без двох досвідчених гравців групи атаки: Андрій Ярмоленко та Віктор Циганков перед зустріччю з одним із ключових суперників опинилися в лазареті. (У Північної Македонії внаслідок нічиєї в Скоп'є проти Італії було не менше можливостей для продовження боротьби в групі С, ніж в України).

Півзахисника Циганкова головний тренер Сергій Ребров замінив Зубковим, а на лівому фланзі атаки опинився Мудрик. Місце у воротах зайняв Анатолій Трубін, який, в останніх матчах за лісабонську "Бенфіку", судячи з усього, зарекомендував себе як номер 1 португальців.

Україна — Північна Македонія: склади команд

Україна — Північна Македонія Fullscreen

Перший небезпечний епізод у матчі у Синьо-жовтих виник на початку другої десятихвилинки — за участю нападника Артема Довбика, який останнім часом отримує постійну ігрову практику в іспанській Примері.

Передача правого фулбека Юхима Коноплі знайшла форварда "Жирони", який з меж штрафного майданчика суперника пробив у голкіпера Столе Димитриєвскі.

Артем Довбик Fullscreen
Артем Довбик

Через п'ять хвилин Михайло Мудрик міг забити свій дебютний м'яч у міжнародних зустрічах: пройшов флангом, надміру зблизився з Димитриєвскі — і пробив у нього ж. У першому таймі від вінгера "Челсі" виходила чи не основна загроза воротам македонян.

Рахунок українська команда відкрила на 30-й хвилині: півзахисник Георгій Судаков завдав удару з-за меж штрафного, і м'яч рикошетом від коліна захисника залетів у сітку.

Збірна святкує забитий гол Fullscreen
Збірна святкує забитий гол

На 35-й хвилині номінальні гості влаштували облогу воріт Трубіна, і тільки реакція кіпера, і своєчасні виноси захисників дозволили зберегти перевагу в рахунку. За хвилини тайму, що залишилися, біля воріт України час від часу також виникала гострота.

Михайло Мудрик Fullscreen
Михайло Мудрик

Часом здавалося, що атакувальні гравці Еніс Барді та Еліф Елмаз — македонська спадщина Османської імперії — мали намір буквально занести м'яч у ворота. Робили все, що хотіли у штрафному майданчику — не вистачало тільки завершального удару.

У другому таймі гості продовжували спроби позиційних атак, українці ж відповідали небезпечними контратаками. І, що несподівано, стандартами. На одному з кутових Микола Матвієнко бив головою після подачі Зінченка, але м'яч влучив у поперечину.

Варто відзначити й дальні удари — Мудрика, і, особливо, Судакова, після пострілу якого у верхній кут кіпер збірної Македонії перевів м'яч у поперечину.

Загалом завдяки численним замінам і виходу свіжих гравців перевагу в рахунку вдалося втримати. Олександр Караваєв, який вийшов на заміну, додав віньєтку історії протистояння з Північною Македонією. Подібні голи частіше забивають футболісти з топ-ліг, а не зі скромної УПЛ, але все ж таки на результат зустрічі цей м'яч вже не впливав.

Півзахисник пройшов флангом, попутно обігравши суперника, і помітив, що голкіпер зайво далеко вийшов з воріт. І навіть якби він запустив м'яч в аут, а не точно у ворота над головою приголомшеного Дмитрієвського — це все одно була б перемога України. Суддя вказав на центр і одразу дав фінальний свисток.