"Шок у Штутгарті": німці скаржаться на вкрадену перемогу, Роналду і Португалія залишають Євро-2024 (відео)

Збірна Іспанії

За словами тренера Буднестим Юліана Нагельсманна, є "48 тисяч повторів", на яких видно, що м'яч явно летів у ворота і його зупинили рукою.

Літня "казкова мрія" Німеччини про перший титул чемпіона Європи з 1996 року розбилася. Бундестім програла 1:2 в овертаймі чвертьфіналу фавориту Євро-2024 Іспанії. Про це пише Bild.

У драматичному поєдинку в Штутгарті іспанський джокер Мікель Меріно поставив крапку на 119-й хвилині.

Гол Мікеля Меріно

"Ця перемога здається вкраденою", — нарікають журналісти.

На 106-й хвилині овертайму плеймейкер Джамал Мусіала влучив у руку Марка Кукуреллі з 20 метрів, але Рефері Тейлор гру продовжив, VAR не втрутився.

За словами німецького судді Торстена Кінхефера, епізод, можливо, вплинув на результат матчу, і, скоріше, це був пенальті, "але для Тейлора це було природним рухом".

Такої ж думки дотримується і тренер німців Юліан Нагельсманн, за його словами, є "48 тисяч повторів", м'яч явно летів у ворота, а його зупинили рукою.

Збірна Іспанії вийшла до півфіналу. Представники УЄФА визнали іспанця Дані Ольмо найкращим гравцем матчу, хоча він почав його на лаві запасних.

Дані Ольмо виходить на заміну

Він відкрив рахунок у дебюті другого тайму — поставив крапку в комбінації після пасу тінейджера Ламіна Ямаля. Бундестім вдалося перевести гру в овертайм. На 89-й зірка "Байєра" Флоріан Вірц у дотик замкнув передачу Йозуа Кімміха.

Ламін Ямал Fullscreen
16-річний Ламін Ямал

Наприкінці овертайму, знову ж таки, Ольмо зробив пас у штрафний майданчик, де захисник німців Антоніо Рюдігер не зміг завадити Меріно головою вразити кут.

Німці в атаці у відповідь могли зрівнювати, але після удару Нікласа Фюллькруга м'яч пройшов біля штанги.

Чемпіонат Європи став лебединою піснею для німецького розпасовщика Тоні Крооса.

"Ми розчаровані, але я радий, що зміг зробити команду трохи сильнішою. У нас була велика мета — виграти Євро. Ми були близькі до успіху, через що розчарування ще сильніше", — сказав він після матчу.

Мікель Мерін, який забив переможний гол, сказав, що матч "Фурії Рохи" проти Бундестім був би хорошим фіналом, а тренер Луїс де ла Фуенте назвав свою команду "виграшною конячкою".

Це був матч команд, які забили більше голів, ніж інші на цьому чемпіонаті, і, можливо, найяскравіший.

Півзахисник "Реал Сосьєдаду" Меріно після матчу також додав, що віддав усі сили, і що адреналін захльостує.

"Це було унікально. Матч, на який ми чекали. Матч між двома найкращими командами у світі. Він міг би стати фіналом Чемпіонату світу або Європи", — сказав він.

Іспанія на груповому етапі обіграла фіналістів Кубка світу 2018 року Хорватію, чемпіонів Європи Італію та Албанію на додачу.

Молоді вінгери Ла Рохи — 16-річний Ламін Ямал і 21-річний Ніко Вільямс — стають зірками турніру.

Португалія — Франція: друга серія пенальті не вдалася

Франція — Португалія Fullscreen
Франція — Португалія
Кріштіану Роналду Fullscreen
Кріштіану Роналду

Збірна Португалії не змогла виграти другу поспіль серію пенальті. Герой попереднього матчу воротар Діогу Кошта цього разу не відбив жодного удару. Французи пробивали бездоганно і пройшли до півфіналу.

У першому таймі здебільшого була позиційна боротьба, у другому команди пожвавилися, але не вистачало точності.

У серії пенальті Жоау Фелікс влучив у штангу, що і визначило загальний результат післяматчевої дуелі.

Кріштіану Роналду залишає Євро Fullscreen
Кріштіану Роналду залишає Євро

Нагадаємо, що турецького захисника Меріха Демірала — автора рідкісних для його амплуа двох голів в 1/8 фіналу Євро — дискваліфікували за "вовчий салют".

Також повідомлялося, що за заборонений жест турецького футболіста глава німецького МВС зажадала його покарати.