Вперше в історії медицини. У Франції пересадили обидві руки з лопатками

унікальна операція, операція з пересадки рук, французька медицина, пересадка рук
Фото: AFP | Стан пацієнта після операції стабільний.

Операція тривала 15 годин, а пацієнт "стояв" в листі очікування на пересадку 5 років.

Related video

Громадянину Ісландії ампутували обидві руки в результаті удару струмом. За професією пацієнт колишній електрик, — повідомляє RFI France.

Унікальну операцію провели в Ліоні в лікарні Едуарда Ерріо. В операції брали участь кілька бригад з різних лікарень Франції. Вік і особистість пацієнта не розголошується. Відомо лише, що ампутація рук сталася, коли чоловікові було 26 років.

Операція пройшла успішно, пацієнт знаходиться в реанімації. Процесом керував трансплантолог, професор Жан-Мішель Дюбернар з університетського лікарняного центру Hospices civils de Lyon. Він був першим лікарем, який провів трансплантацію руки в 1998 році.

У госпіталі заявили, що стан пацієнта стабільний. Подальше лікування буде проходити в двох лікарнях Едуарда Ерріо і Генрі Габріеля.

Тепер головне, щоб руки прижилися і не були відкинуті організмом пацієнта. У керівництві університету заявляють, що незабаром з'являться новини з приводу стану пацієнта.

Відзначається, що до цього були випадки, коли пацієнтам пересаджували відразу дві руки, але такого, щоб дві руки разом з лопатками робиться вперше.

Нагадаємо, раніше японським вченим вдалося вперше пересадити людині рогівку, створену зі стовбурових клітин.