Високо в Альпах знайдені сліди доісторичної рептилії, схожої на крокодила

Фото: reptile

За словами вчених, давній вид зміг пережити масове вимирання 252 млн років тому.

Related video

В італійських Альпах виявили сліди доісторичної рептилії, схожої на крокодила, яка пережила масове вимирання 252 млн років тому. Про це повідомляє The Guardian.

Добре збережений скам'янілий слід, що складається приблизно з 10 відбитків, був знайдений на висоті 2 200 метрів у західних Альпах.

За словами вчених, рептилія мала кігті на передніх і задніх лапах довжиною близько 30 см, а сам слід був залишений приблизно 250 млн років тому. У цей період регіон був мало придатним для життя у результаті масового вимирання наприкінці пермського геологічного періоду.

Судячи з розміру відбитків і відстані між ними, вчені дійшли до висновку, що вони належали рептилії, схожої на крокодила, яка бродила древнім узбережжям недалеко від дельти річки. Довжина її тіла складала не менше 4 метрів.

Fullscreen
Фото: reptile

"Скам'янілі сліди були знайдені в дуже вологих відкладеннях, в яких вони добре збереглися. Що важливо, так це період, коли крокодил гуляв цими місцями, оскільки це сталося відразу після початку всіх масових вимирань", — говорить палеонтолог з Музею науки у Тренто Массімо Бернарді.

Вимирання було спровоковано раптовим підвищенням температури, аналогічним тому, що відбувається з планетою сьогодні. Раніше вважалося, що місцевість, яка перебувала в екваторіальному поясі, стала настільки негостинно, що тварини, які вижили, мігрували в інші широти.

"Чотириметрова рептилія є доказом того, що вся екосистема так чи інакше вижила, тому що не могла зробити цього самотужки. Рептилія не просто ходила пустелею — їй потрібна була здобич, а цій здобичі — рослини тощо", — підкреслює Бернарді.

Отримані дані вчені також можуть використовувати, щоб зрозуміти, якими можуть бути наслідки поточної кліматичної кризи.

"Ми живемо під час швидкої зміни клімату. І той факт, наскільки дивовижним є виявлення тих видів, що вижили, підкреслює, наскільки драматичні можуть бути наслідки зміни клімату", — підсумував палеонтолог.