Starship SN9 поки не злетить: в SpaceX вирішили замінити двигуни

SpaceX, ракета, Starship SN9
Фото: SpaceX

В ході наземного тестування інженери виявили деякі неполадки.

Related video

13 січня 2021 року прототип Starship SN9 підпів під так зване "вогняне" випробування. Апарат залишався на Землі, проте його двигуни працювали на повну потужність. Після тестів два з трьох двигунів Raptor вирішили замінити.

Видання space.com повідомляє, що після тестів двигуни необхідно буде відремонтувати. Тому їх знімуть, а замість них прикріплять нові Raptor. Цю інформацію оприлюднив голова компанії SpaceX Ілон Маск. При цьому точну дату старту SN9 він озвучувати не став, проте заявив, що вважає правильним провести ще одне наземне випробування корабля після того, як будуть встановлені нові двигуни. Планувалося, що Starship SN9 здійснить політ в ці вихідні, але тепер цього не відбудеться.

Нагадаємо, що основним завданням Starship є доставлення астронавтів і вантажів на Місяць і Марс. Апарат складається з двох частин — безпосередньо 50-метрового космічного корабля Starship і 70-метрової ракети Super Heavy. Обидва ці компоненти можна використовувати кілька разів, а все завдяки вертикальному приземленню. Якщо SN9 витримає вогняні випробування, його запустять на висоту 12,5 км, а потім спробують приземлити обидва модуля.

Раніше стало відомо, що "Авіалінії Антонова" доставили супутник SpaceX Ілона Маска з Франції в США.