Україно-американська Firefly Aerospace отримала контракт від NASA на доставку вантажу на Місяць

Blue Ghost доставить вантаж НАСА, НАСА, Firefly Aepospace
Фото: Firefly Aerospace | Апарат Blue Ghost.

Сума підписаного контракту — 93,3 мільйона доларів.

NASA у межах ініціативи Commercial Lunar Payload Services вибрала україно-американську компанію Firefly Aerospace для доставки пакета 10 наукових досліджень на Місяць у 2023 році. Про це повідомляється на сайті NASA.

За планом вантаж потрібно буде доставити в один їх кратерів на ближньому боці Місяця. Для виконання місії в компанії планують використовувати космічний апарат Blue Ghost. Вантаж міститиме інструментарій для дослідження місячного грунту, магнітного поля Місяця і його теплових властивостей.

Повідомляється, що це перший контракт для компанії з НАСА у програмі пов'язаній з Місяцем. На Firefly Aerospace буде зав'язана доставка вантажу загальною масою майже 100 кілограм з усім необхідним для дослідження. "Корисне навантаження, яке ми відправимо у межах служби доставки охоплює безліч областей, від дослідження місячного грунту і тестування технології збору зразків до надання нам інформації про теплові властивості і магнітне поле Місяця", — заявив менеджер CLPS Кріс Калберт.

В україно-американській компанії вже відреагували на рішення НАСА, назвавши це дуже хвилюючим днем для всієї команди.

У межах програми "Артеміда" планується відправити на Місяць людей, зокрема першу жінку до 2024 року. Планується створити на базі Місяця інфраструктуру для подальшого підкорення космосу в бік Марса. Загальна вартість контрактів NASA з приватними компаніями становить майже 1 млрд доларів.

FireFly Aerospace — космічна компанія, якою володіє українець Максим Поляков. Компанія зосереджена на розробці легких ракет для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Головний дослідний офіс та конструкторський центр знаходиться в Дніпрі, а головний офіс у США.

Нагадаємо, в грудні 2020 Firefly Aerospace уклала контракт з НАСА на 9,8 млн доларів.