Учені вважають, що на супутнику Юпітера може існувати життя

Європа, супутник, Юпітер, вода
Фото: Medium

За допомогою нової місії "JUICE" експерти сподіваються підтвердити свої припущення щодо позаземних форм життя Європи.

Чи існує життя вдалині від Землі, залишається однією з найбільших загадок для вчених. Однак експерти вважають, що інопланетні форми все ж можуть мешкати в інших частинах Сонячної системи, пише Express.

На думку вчених, саме супутник Юпітера Європа може бути можливим домом для певної форми життя, і кілька запланованих місій на крижаний супутник незабаром зможуть підтвердити це припущення.

Під крижаним покривом Європи величезна кількість води, для якої, незважаючи на мінусову температуру, характерний процес приливного розігріву.

Приливний розігрів — це місце, де гравітаційне тяжіння планети до супутників, у цьому випадку Юпітера, розтягує їхню внутрішню частину, змушуючи газового гіганта досить нагріватися, щоб утримувати в такому стані воду.

інопланетне життя, Європа, вода
Фото: Express

Як вважає, професор Йоахім Заур, планетолог з Кельнського університету, Європа — один з кращих кандидатів на життя, оскільки рідка вода безпосередньо контактує з силікатною мантією. Значить, існує ймовірність вимивання мінералів з кори в океан, і чим вони є багатшими хімічними сполуками, тим краще для еволюції життя.

Професор Заур є координатором проекту "Exo-Oceans". Дослідницька група шукає водойми на інших небесних тілах. "Exo-Oceans" допомагає запустити місію Європейського космічного агентства (ESA) Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE), яка повинна стартувати в наступному році і прибути в Європу до 2029 року. Однак "JUICE" також буде досліджувати і деякі інші супутники Юпітера, такі як Каллісто і Ганімед.

Європа, на думку дослідників, є найкращим варіантом для пошуку життя. Доктор Лоренц Рот, планетарний астроном і фізик з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі, брав участь у проекті AuroraMHD, який вивчав рівень радіації на супутниках.

Юпітер, супутники, Європа, життя
Фото: Knowledia News

Оскільки Європа безперервно піддається опроміненню Юпітера, вона випускає постійне полярне сяйво, яке можна побачити на ультрафіолетових знімках, отриманих з телескопа Hubble.

AuroraMHD також підтвердив наявність водяних шлейфів, що виходять від поверхні Європи, і те, як вони взаємодіють з атмосферою. За словами доктора Рота, "JUICE" допоможе дізнатися набагато більше.

У всіх аспектах, включаючи розмір, великі супутники Юпітера нагадують планети. Вони схожі на Меркурій, а деякі навіть більші за нього, також у них є магнітне поле, атмосфера, океани тощо.

"Вважається, що для підтримки життя океани повинні стикатися зі скелями на дні, щоб у житті було джерело "їжі", і наразі тільки Європа відповідає цій умові. Як тільки" JUICE "опиниться на орбіті, ми зможемо отримати набагато більше інформації", — резюмував доктор Рот.