Кіберзлочинці вкрали $ 600 тис. за допомогою фейкового ПЗ з App Store

App Store, додаток, мобільний додаток, криптовалюта, біткоіни
Фото: unsplash.com

Apple продовжує стверджувати, що її магазин додатків — найбезпечніший у світі.

Аферисти створили додаток-фейк, що імітує гаманець для зберігання криптовалюти — Trezor. Вони обійшли перевірку і розмістили утиліту в App Store. У результаті користувачі позбулися своїх накопичень, але більше всіх не пощастило користувачеві Філіпу Христодулу.

Про це повідомляє видання news.bitcoin.com.

Філіп Христодулу вирішив помістити всі накопичені біткоїни для зберігання в Trezor. Напевно, він довіряв цьому продукту найбільше. Однак він вирішив не купувати пристрій, а завантажити додаток з аналогічною назвою з App Store, щоб мати доступ до своєї криптовалюти з телефону. У підсумку Філіп позбувся суми в $ 600 тис., тому що додаток виявився підробкою.

Тепер він звинувачує в трагедії компанію Apple, з вини якої були вкрадені його заощадження. Справа в тому, що саме Apple повинна була перевірити додаток на справжність і авторизувати його. Однак аферисти змогли обійти перевірку, отримали авторизацію і потім з легкістю вкрали гроші. Христодулу заявляє, що більше не може довіряти Apple і що компанія повинна бути відповісти за це.

Огляд: як працює апаратний гаманець Trezor

Компанія Trezor, виробник апаратних гаманців для криптовалюти, у свою чергу заявила, що всі додатки для Android або iOS, що носять її назву і розміщені в магазинах Apple і Google Play, є підробками. Компанія наполягає, що ніколи не випускала і не планує випускати ПЗ для Android- або iOS-пристроїв. Уся фішка в тому, щоб максимально убезпечити користувачів, саме тому Trezor не тільки створила власне ПЗ, але і помістила його на спеціальне автономний пристрій, тому як телефон або ноутбук зламати куди простіше, ніж апаратний гаманець.

Нагадаємо, що в грудні 2020 року Trezor була втягнута в аналогічний скандал. Тоді фейкова утиліта була розміщена в магазині додатків Google. Компанія повідомила про це, і Google оперативно видалила Android-версію підробленого гаманця Trezor.

Раніше ми повідомляли про те, що шахраї вкрали $ 76,2 млн із допомогою діпфейків і підроблених ID-карт