Чарівне кошеня на прізвисько "Абрикосинка" здивувало вчених своєю зовнішністю (фото)

кошеня, Абрікосінка, хімерізм, фото
Фото: Instagram/@kittenitwithkiki

Як вважають експерти, у кошеняти цілком може бути химеризм, оскільки одна половина його мордочки покрита чорною шерстю, а інша — рудою.

Якщо ви загуглите визначення слова "химера", то зіткнетеся з досить екзотичним описом вогнедишного монстра з головою лева, тілом козла і хвостом змії, що звучить досить незвично, пише IFLS.

Проте, на жаль чи на щастя, така істота є лише частиною міфології, проте химери дійсно існують і серед нас. Одним із прикладів є кошеня Абрикосинка, обличчя якої наполовину чорне і наполовину руде.

"Це унікального кошеня разом з її братиком привезла нам сімейна пара, яка виявила покинутих малюків у своєму дворі під час будівельних робіт", — розповіла вихователька-волонтер Кікі з Nashville Cat Rescue.

Вона "підкинула" врятовану парочку до кішок на прізвисько Олів і Пікл, які кілька тижнів тому майже одночасно стали мамами. У своєму Instagram-акаунті Ніки написала, що поки ні Абрикосинку, ні її брата віддавати не планують.

З огляду на двокольорове обличчя Абрикосинки, цілком можливо, що вона може мати химеризм. Однак без аналізу ДНК стверджувати це, напевно, поки рано. Гетерохромія була б ще одним показником цього дивного явища, але, будучи всього лише дитинчам, очі Абрикосинки ще до кінця не сформувалися, тому поки не можна зрозуміти, який у них буде колір.

У більшості кошенят очі блакитного кольору, коли вони їх вперше розплющують. Але це може змінитися, коли малюкові буде близько семи тижнів, залежно від його генів і кількості пігменту, який вони кодують.

Химери виникають тоді, коли два ембріони зливаються разом в утробі матері, створюючи одну тварину, яка має два набори ДНК. Хоч і рідко, але серед людей ця аномалія трапляється теж. Так, наприклад, у 2009 році американська співачка Тейлор Мул після дослідження рідкісної рідної плями, яка проходила по центру її тіла, виявила в себе тетрагаметичний химеризм. Оцінки варіюються, але більшість джерел припускають, що серед людей було зареєстровано всього близько 100 випадків цієї аномалії.

Як вважає професор Каліфорнійського університету Леслі Лайонс, химеризм серед кішок не такий уже й рідкісний.

"Більшість самців черепахових кішок насправді є химерами, оскільки їхня характерна плямиста шерсть може бути результатом додаткової Х-хромосоми, що робить тварина XXY замість XY", — підсумував Лайонс.