Samsung переробила старі смартфони Galaxy на пристрій для діагностування захворювань очей

Камера очного дна EyeLike працює на базі старого смартфона Galaxy
Фото: Samsung Electronics

Камера EyeLike допомагає офтальмологам досліджувати очне дно пацієнтів.

Компанія Samsung розробила камеру EyeLike для дослідження очного дна. Цікаво, що пристрій працює на базі смартфонів лінійки Galaxy.

Про це повідомляється на сайті news.samsung.com.

Апарат був створений в рамках Galaxy Upcycling, ініціативи, запущеної в 2017 році. Її мета — зменшення негативного впливу на екологію, а саме скорочення кількості відходів. Тому інженери компанії вигадали, де знайти застосування компонентів застарілих смартфонів Galaxy. Їх розробкою стала EyeLike — камера для офтальмологічних досліджень.

Старі смартфони є фіксаторами всього того, що бачить діагностичний пристрій. Камера очного дна функціонує за допомогою насадки для об'єктива, а телефон використовується для зйомки.

доктор, камера, EyeLike
Лікарі проводять діагностику очей за допомогою EyeLike
Фото: Samsung

Після того, як лікар зробив знімки очного дна пацієнта, смартфон Galaxy після використання алгоритмів штучного інтелекту проводить їх аналіз та діагностує виявлені захворювання. Після цього лікар вводить отримані дані в спеціальну програму і вона пропонує можливі способи лікування. Зрештою, практично всі процеси — автоматизовані. Але, звичайно, офтальмолог перевіряє ще раз особисто всі отримані результати.

EyeLike, Samsung, смартфон, камера
Пристрій EyeLike
Фото: Samsung Electronics

"Наш апарат набагато доступніший, ніж спеціалізовані медпристрої зі схожим функціоналом. Пропонована нами камера для діагностики дозволяє обстежувати пацієнтів на предмет патологічних змін, які можуть привести до сліпоти, враховуючи діабетичну ретинопатію, глаукому та вікову дегенерацію жовтої плями", — йдеться в заяві компанії-розробника, однак ціна пристрою не уточнюється.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), сьогодні більше 2 млрд людей мають порушення зору, і в 50% випадків захворювання можна було б вилікувати, якби вчасно була проведена діагностика. Проблема в тому, що не завжди у людей є доступ до кваліфікованих лікарів, або немає фінансових ресурсів. За оцінкою експертів, очні хвороби в чотири рази частіше зустрічаються в регіонах із низьким і середнім рівнем доходів, ніж у регіонах із більш високим рівнем доходів.

За словами Дрю Кіза, координатора Міжнародного агентства з профілактики сліпоти (IAPB) в західному тихоокеанському регіоні, сьогодні камера очного дна EyeLike тестується в регіонах із важкопрохідною місцевістю, великими відстанями і віддаленими населеними пунктами — все це сприяє потребі в технологіях для надання медичної допомоги.

Раніше ми повідомляли про те, що Samsung створила пам'ять, завдяки якій ШІ стане розумніший вдвічі.