Діджитал весілля: в США молодята використовували у церемонії цифрові NFT-каблучки (фото)

Ребекка Роуз, Пітер Качергінскі, NFT-каблучки, цифрові каблучки, весілля
Фото: Twitter Rebecca Rose | Ребекка Роуз і Пітер Качергінскі обмінюються NFT-каблучками

Під час церемонії Ребекка Роуз і Пітер Качергінскі замість того, щоб надіти каблучки на пальці один одного, дістали свої телефони і обмінялися NFT-токенами, в які зашита анімація каблучок

Майбутнє вже настало і це продемонстрували співробітники криптовалютної біржі Coinbase Ребекка Роуз і Пітер Качергінскі, які одружилися. Вони організували традиційне єврейське весілля. Але коли настав час обмінятися обручками, вони дістали свої телефони і обмінялися NFT-токенами, в які зашита анімація каблучок. Про це пише The Verge.

"Більшість людей одружуються у місці релігійного культу, на пляжі або в горах. Ми з Пітером не більшість людей. Ми одружилися на блокчейні", — написала Роуз у Twitter.

Ребекка Роуз, Пітер Качергінскі, NFT-каблучки, цифрові каблучки, весілля
Ребекка Роуз і Пітер Качергінскі обмінюються NFT-каблучками/Фото: Twitter Rebecca Rose

Роуз і Пітер створили свої власні цифрові маркери NFT і назвали їх Tabaat, що на івриті означає "каблучка". Усередині токенів вони зберігають анімацію художника Карла Йохана Хасселро.

Анімація показує, як два кола обертаються навколо один одного, у підсумку обʼєднуються і утворюють один великий круг. Тепер, коли пара відкриє свої криптогаманці, вони побачать свої цифрові NFT-каблучки.

Роуз — головний дизайнер Coinbase, найбільшої криптовалютної біржі в США, а Качергінскі — головний інженер з безпеки блокчейну Coinbase, тому такий оригінальний спосіб обмінятися обручками цілком зрозумілий.

Пара довго думала про те, як задокументувати свій шлюб. Все традиційне їм не подобалося: "ліцензія на цивільний шлюб підпорядковується законам штату, шлюбний контракт, необхідний єврейським законодавством, може згоріти у пожежі, а повідомлення у соціальних мережах можуть бути видалені платформою. Блокчейн, на відміну від фізичних обʼєктів, назавжди. Це неможливо зупинити, неможливо піддати цензурі і не вимагає чийогось дозволу. Так само, як і любов — цифрові каблучки вічні", — розповіла Роуз.

Що таке NFT?

NFT розшифровується як Non-Fungible Token, що означає "невзаємозамінний токен" або унікальний цифровий актив, створений на блокчейні. На відміну від простих токенів, які можна вільно обмінювати один на одного, кожен екземпляр NFT абсолютно унікальний. Саме це забезпечує існування NFT у незмінному вигляді, підтверджує його справжність і зберігає історію передачі від одного власника до іншого.

Токени можна поділити на три великі групи за категоріями товарів, які продають з їх допомогою.

Мистецтво. Аналог традиційних творів мистецтва. Власне, на цій категорії ми і зосередимося у статті.

Ігрові предмети. Наприклад, карти в колекційних карткових іграх, унікальні персонажі, простір у віртуальних світах і тому подібні речі. Відрізняються тим, що їх можна якось використовувати.

Колекційні предмети. Спеціально створені для колекціонування віртуальні картки, фігурки, аватарки та інші штуки сумнівної корисності, але випускаються обмеженими тиражами (і іноді створені алгоритмічно).

Сьогодні твори, що продаються у вигляді NFT за криптовалюту, називають крипто-артом (crypto art). Деякі вважають крипто-артом все, що публікується в NFT. Інші ж використовують ширше поняття "цифрове мистецтво" (digital art).

Нагадаємо, минулого місяця NFT-портрет робота Sophia продали з аукціону за 688 тисяч доларів. Такий файл має блокчейн-сигнатуру NFT, що гарантує унікальність файлу і захищає його від підробок. Після операції володар арт-обʼєкту висловив роботу свою подяку у Twitter і отримав компліменти у відповідь.