Дослідники виявили всередині верблюда 2 тис. пластикових пакетів

верблюди, пустеля, камінчики, фото
Фото: www.twin-loc.fr/flickr

Ці пакети змушують тварину страждати, приводячи до кишкової кровотечі, зневоднення, недоїдання і смерті.

Група дослідників з Дубая зробила вражаюче відкриття: вони виявили близько 2 тис пластикових пакетів в області шлунка верблюда, пише Futurism.

Маркус Еріксон — директор з досліджень і співзасновник некомерційної організації 5 Gyres Institute, недавно написав статтю про дослідження його команди щодо забруднення пластиком у всьому світі.

Зовсім недавно вони виявили в Дубаї більше 300 верблюдів, які померли, з'ївши викинуте людьми сміття. Серед цих верблюдів був і той, у якого в області живота опинилося близько 2 тис пластикових пакетів, що утворюють масу розміром з велику валізу. За словами Еріксона, смерть верблюдів — це абсолютно новий рівень людської безвідповідальності.

Зневоднення, недоїдання і смерть

Як стверджує Еріксон, загибель верблюдів від поїдання сміття є частиною більш широкої тенденції "жертв", які виникають в результаті забруднення пластиком.

"Уявіть собі, що у вас в шлунку 50 пластикових пакетів, які ви не можете переварити. Вони призводять до появи виразок, величезного дискомфорту і відчуття, що ви весь час ситі. Ви більше не зможете нормально харчуватися. Саме це і відбувається з верблюдами, що призводить до кишкової кровотечі, зневоднення, недоїдання і смерті ", — зазначає Еріксон.

Пандемія пластикового забруднення

На думку Еріксона, частково проблема полягає в нездатності суспільства прийняти пластикове забруднення як проблему за межами океанів.

"На даний момент пластикове забруднення охопило як вершини гір, так і дно морів. Обмежений погляд стримує нашу здатність вирішити цю серйозну проблему", — додає Еріксон.

Тепер він хоче, щоб світові лідери, включно з адміністрацією Байдена, схвалили договір ООН про пластикове забруднення. Угода спрямована на скасування шкідливих споживчих пластикових виробів і впровадження екологічно безпечних альтернатив.

Не буде зайвим сказати, що пластикове забруднення само по собі є своєрідною пандемією. Однак, на жаль, ми не можемо вирішити цю проблему, просто розробивши вакцину.