На марсоході NASA за 2,5 млрд доларів помітили кабельні стяжки (фото)

кабельні стяжки, марсохід, Марс, Curiosity
Фото: кабельные стяжки

Хвилю подиву в соцмережах викликали знімки марсохода Curiosity, чиї кабелі були стягнуті нехитрим кріпленням.

У Мережі з'явилися фото з марсохода NASA Curiosity, які приголомшили користувачів соцмереж. Про це повідомляє Science Alert.

Уважні шанувальники розглянули на фото кабельні стяжки, використані на марсоході. Багато з користувачів соцмережі припустили, що знімки фейкові, але не вгадали.

Для захисту будь-яких незакріплених кабелів, труб або навіть обладнання на марсоходах NASA справді використовуються стяжки, дуже схожі на ті, які можна купити в будь-якому господарському магазині.

На знімку, де показані зношені колеса Curiosity, було видно саме такі кабельні стяжки.

Це далеко не перший раз, коли Інтернет був розчарований використанням нехитрого інструменту. Коли в лютому новий марсохід Perseverance приземлився на Червоній планеті, у соціальних мережах також прокотилася аналогічна хвиля здивування.

Основним питанням було те, як пластик може пережити подорож на 560 млн км, спуск на поверхні при 1300 градусів за Цельсієм, і у випадку Curiosity — майже 9 років ультрафіолетового випромінювання.

NASA запевняє, що інженери агентства передбачили суворі марсіанські умови, перш ніж відправляти дороге обладнання на іншу планету.

Кабельні стяжки на марсоходах призначені для позаземного використання, вони виготовлені з смоли Tefzel ETFE (етилен-тетрафторетилен). Вона може витримувати екстремальні температури і високі рівні УФ-випромінювання, які у 2 тис. разів більше, ніж у аналогів із пластику і нейлону.

Раніше такі стяжки для марсоходів виготовляли аквамаринового кольору, щоб відрізняти їх від стандартних кабельних стяжок, але тепер вони виробляються в будь-якому необхідному кольорі.

кабельні стяжки, марсохід, Марс, Curiosity
кабельні стяжки, марсохід, Марс, Curiosity
Фото: ISS

Як можна побачити на фотографії Curiosity, стяжки можуть бути стійкі до всіх факторів, але все одно можуть забруднитися протягом багатьох років пилових бур і подорожей Марсом.