Сервіс Google Earth показав, як змінилася Земля за майже 40 років (відео)

Google Earth, Google, Земля, планета Земля
Фото: Google Earth

На відео відображені танення льодовиків, ерозії берегових ліній і будівництво міст в пустелі.

Google Earth створив кілька відеороликів, за допомогою яких можна здійснити подорож у минуле і побачити, якою була наша планета 35-37 років тому.

Відео доступні на YouTube-каналі сервісу.

Також відстежити глобальні зміни можна за допомогою сервісу безпосередньо. Наприклад, за цим посиланням є відео, яке демонструє, як у Саудівській Аравії, буквально в пустелі, з'являлися сільськогосподарські угіддя.

Як змінювалися світові океани

Створити настільки видовищні фільми стало можливо, коли сервіс додав новий інструмент Timelapse, застосовуваний для створення тривимірного картографування і доступний для настільних комп'ютерів та мобільних додатків. Це навіть не інструмент, а, можна сказати, четвертий вимір — час. Тепер користувачі можуть побачити ролики, створені за допомогою 24 млн супутникових знімків, змонтованих у хронологічному порядку. Ці знімки робилися протягом останніх 37 років.

Деякі відеоролики Timelapse демонструють, як порушувалася на південь берегова лінія півострова Кейп-Код, як танув льодовик Колумбія на Алясці, який відступає з роками, як розросталося знамените місто в пустелі — Лас-Вегас.

Зростання міст за останні 37 років

До цього проекту Google Earth привернула фахівців з NASA, Геологічної служби США, щоб сформувати детальнішу картину того, що відбувалося на Землі з 1984 по 2020 роки включно. Зображення проаналізувала програма Copernicus, створена за підтримки Європейського союзу. Copernicus опрацювала мільйони фото протягом декількох днів, тоді як звичайному комп'ютеру на це знадобилося б витратити 228 років.

Ви можете подивитися відео на сайті g.co/Timelapse за допомогою будь-якого гаджета, або зайшовши в додаток і натиснувши на значок "штурвал". Вам будуть доступні обрані "тури" або історії з певних місць.

Як змінювалися лісу

Google Earth зосередив свої відеоісторії на зміні лісів, зростанні міст, глобальному потеплінні, видобутку корисних копалин та поновлюваних джерелах енергії, а також на тендітній, мінливій красі світу. Всього сервіс має 800 роликів.

Раніше ми повідомляли про те, що штучний інтелект Google створив пісню у стилі Nirvana.