Розкидав каміння вагою в тонну. Апарат NASA влаштував безлад на астероїді Бенну (фото)

астероїд, Бенну, Osiris-Rex, NASA
Фото: OSIRIS-REx

Дослідницький апарат Osiris-Rex порушив цілісність поверхні астероїда Бенну, коли минулого року зібрав зразки для повернення на Землю.

Космічний апарат Osiris-Rex здійснив останній обліт астероїда Бенну, щоб сфотографувати поверхню астероїда після збору зразків породи, повідомляє Phys.

Видно западину там, де Osiris-Rex проник на поверхню астероїда. Валуни були відкинуті стисненим газом азоту, який був випущений на поверхню для збивання матеріалу для подальшого вакуумування, а також двигуном космічного корабля. Один валун вагою 1 тонна був відкинутий приблизно на 12 метрів.

астероїд, Бенну, Osiris-Rex, NASA
Фото: OSIRIS-REx

Знімки були зроблені близько полудня, щоб уникнути тіней і краще побачити зміни на кам'янистій поверхні Бенну.

"Цих спостережень не було у первісному плані місії, тому ми були раді повернутися і задокументувати те, що ми зробили", — сказав у своїй заяві Датон Голиш з Університету Арізони.

Osiris-Rex покине околиці Бенну наступного місяця і повернеться на Землю з його дорогоцінним 1-кілограмовим вантажем у 2023 році.

Астероїд, що знаходиться на сонячній орбіті і багатий вуглецем, віддалений від Землі на 293 млн км. Вивчаючи його фрагменти, вчені сподіваються краще зрозуміти, як утворилися планети нашої сонячної системи і як люди повинні реагувати, коли астероїд загрожує Землі.