Скандальний екс-црушник Едвард Сноуден створив NFT-автопортрет і заробив на його продажу $5,5 млн

Едвард Сноуден, WEB Summith, онлайн
Фото: Getty Images

Якщо бути точними, то за діджитал-арт заплатили 2 224 Ethereum.

Скандально відомий екс-агент ЦРУ Едвард Сноуден на днях став мільйонером — він продав на аукціоні цифровий твір під назвою "Stay Free" ("Залишайтеся вільними").

Про це повідомляє видання mashable.com.

За діджитал-об'єкт користувач під псевдонімом PleasrDAO заплатив 2 224 Ethereum. Через коливання цін на Ethereum вартість покупки коливається між $5,2 млн і $5,5 млн. Картина являє собою портрет Сноудена, що складається з документів Апеляційного суду США, складених і зібраних під час розгляду справи про масштабне стеження Агентства національної безпеки США за громадянами за допомогою прослуховування телефонних розмов. Зрештою суд постановив, що АНБ порушило закон, а Сноуден, тим самим, довів свою правоту. Об'єкт містить один NFT-токен, вироблений Сноуденом «Stay Free», із записом "Stay Free".

Stay Free, Сноуден, Едвард Сноуден
Фрагмент картини Stay Free
Фото: Twitter

Відомо, що Едвард Сноуден перекаже виручені кошти до Фонду свободи преси, президентом якого він є.

"Таке відчуття, що весь персонал Фонду свободи преси стежить за аукціоном в режимі реального часу, — написав Сноуден у Twitter. "Ми ніколи не бачили нічого подібного. Це більше, ніж спектакль — це драма".

Нагадаємо, що в 2013 році Сноуден, який в той час працював технічним фахівцем і спецагентом АНБ і ЦРУ, передав виданням The Guardian і The Washington Post секретну інформацію, що стосується стеження АНБ за американськими громадянами і громадянами багатьох інших держав. Всього він "злив" 1,7 млн секретних файлів. Пізніше Сноудена звинуватили в шпигунстві та викраденні державної власності. Опальний агент втік у Гонконг, потім — у Росію. У жовтні 2020 року він отримав безстроковий вид на проживання в РФ. Точне його місцезнаходження не відоме, проте є відомості, що він нібито живе в Підмосков'ї.

NFT (Non Fungible Token) — невзаємозамінний токен. Такі маркери можна підробити, розділити або замінити, на відміну від звичайних токенів, створених у блокчейні. А все завдяки тому, що NFT-токени створюються на основі смарт-контрактів Ethereum, що й забезпечує їх унікальність.

Раніше ми повідомляли про те, що в США молодята використовували в церемонії цифрові NFT-кільця.