Фотограф із США зробив найчіткіший знімок Сонця роздільною здатністю понад 230 мегапікселів

сонце, зірка, фото
Фото: Andrew McCarthy/Instagram

Для того, щоб отримати ідеальне зображення, фотограф змайстрував телескоп з фокусною відстанню 4000 мм, що дозволив йому зробити понад 100 тисяч фото зі швидкістю 100 кадрів на секунду.

Ендрю Маккарті, американський астрофотограф, представив найбільш деталізований знімок Сонця, що складається зі 100 тисяч фотографій, який показує зірку в найдрібніших подробицях, включаючи епідемії, пише The Daily Mail.

Перш ніж зробити кадр усього свого життя, він три роки фотографував Сонце і Місяць, створивши спеціальний телескоп з фокусною відстанню 400 мм.

Однак тільки після того, як він побудував телескоп з відстанню фокуса в 10 разів більше за попередню, йому вдалося отримати надчіткі знімки Сонця. Усього він зробив 100 тисяч кадрів зі швидкістю близько 100 на секунду, зафіксувавши круглу зірку, яка світиться глибоким яскравим червоним світлом на фоні темного неба.

"Я зробив найбільш чіткий знімок сонця за всю історію. Остаточне зображення було понад 230 мегапікселів. Це було зроблено шляхом зйомки понад 100 тисяч окремих зображень, щоб побудувати масивну мозаїку сонячної хромосфери, одночасно перемігши атмосферу, склавши таку кількість кадрів", — написав автор на своїй сторінці в Instagram.

Комбіноване фото настільки чітке, що можна побачити навіть плазму прямо біля зовнішнього краю Сонця — яка танцює в атмосфері, як полум'я.

"Я не був упевнений, чи вийде такий знімок, тому що створення великого знімка сонця пов'язано з унікальними проблемами, з якими я ніколи раніше не стикався", — зізнався Маккарті.

Кадри були зроблені незадовго до полудня, коли Сонце стояло високо в небі, але атмосфера була ще відносно спокійною.

"Знявши крупним планом деталі поверхні за допомогою цієї установки, коли атмосфера була дуже спокійною, я зміг відтворити різкі деталі на її поверхні. Ці об'єкти на краю Сонця відомі як "виступ" — маса плазми, зважена в сонячній атмосфері потужним магнітним полем Сонця. Це трапляється досить часто і триває довгий час", — зазначив фотограф.

Крім того, нещодавно Маккарті поділився з підписниками відеозаписом спалахів на Сонці.

"На Сонці є нестабільна область, яка в будь-яку хвилину може викликати масивний спалах. Я переглядав матеріал 6 годин і взяв кращі 2 години зображень з понад 400 000 знятих, щоб створити цю сповільнену зйомку. Іноді вони утворюють величезні магнітні петлі, подібні до тієї, що я зняв у кінці минулого року, але ця вивергає шматки плазми розміром з планету. Усе ще досить круте шоу", — підкреслив він.

Нагадаємо, що вчені виявили джерело потенційно небезпечних сонячних енергетичних частинок, які Сонце викидає під час штормів у своїй зовнішній атмосфері.