За 2021 рік кіберзлодії вкрали у користувачів $20 млрд завдяки махінаціям з онлайн-платежами

Інтернет-магазин, онлайн оплата
Фото: unsplash.com

Багато продавців поки не хочуть ускладнювати оплату товарів додатковими перевірками, боячись відлякати покупців. Найгірше доводиться Китаю.

За перші чотири місяці 2021 року люди втратили більше 20 мільярдів доларів через шахрайство з онлайн-платежами.

Про це стало відомо завдяки дослідженням компанії Juniper Research.

Менш, ніж за рік збитки зросли на 18% — у 2020-му вони склали майже 17,5 мільярдів доларів. Як показав аналіз даних, все більше споживачів переходять на електронну комерцію, а кіберзлодії все частіше обманюють своїх жертв під час здійснення онлайн-платежів.

Світовим лідером із шахрайства з віртуальними платежами став Китай. За розрахунками експертів, до 2025 року на цю країну припаде більше 40% світових збитків або приблизно 14 мільярдів доларів. Вони дійшли висновку, що в цій країні величезний ринок електронної комерції при слабких системах виявлення та запобігання шахрайству.

Дослідники зазначають, що інтернет-магазинам необхідно вигадати нові стратегії для боротьби із шахраями в Інтернеті та вкладати гроші в розвиток таких технологій, інакше вони ризикують зазнати ще більших збитків. У той же час, продавці не поспішають ускладнювати процедуру оформлення платежів, адже це може відлякати покупців. Одним із ключових способів уберегтися від зловмисників може стати автоматизована аналітика поведінки користувачів із використанням штучного інтелекту.

"У той час як потреба в безпеці вища, ніж будь-коли, конкурентне середовище електронної комерції змушує продавців переконуватися, що додаткові перевірки безпеки виправдані для користувача, в іншому випадку вони ризикують підвищити показники відмови за картами", — зазначила співавторка дослідження Сьюзан Морроу.

Шахраї з Росії створили клон сайту "Дія", який краде дані банківських карт. Фейковий сервіс пропонує ввести персональну інформацію, щоб нібито отримати матеріальну допомогу.

У Google Play знайшли "розумні" додатки для шахрайства нового покоління. Як зʼясувалося, шкідливий код проникав у систему разом із перевіреними програмами й оновленнями до них.

Повідомлялося також, як шахраї з Китаю вкрали 76,2 мільйони доларів за допомогою дипфейків і підроблених ID-карт. Використовуючи фото та відео, куплені на чорному ринку, вони обдурили систему біометричної ідентифікації і відкрили компанії на людей, яких не існує.