"Дівчинка-катастрофа" заробила на мемі зі своїм фото майже півмільйона доларів (фото)

Зої Рот, фото, пожежа, дівчинка-катастрофа, мем, токен
Фото: соцсети | Зої Рот

21-річна Зої Рот придумала, як збагатитися на своєму знімку, який прославив її на весь Інтернет.

Мем, на якому зображена дівчинка, хитро усміхнена в камеру тоді, коли за її спиною горить будинок, був проданий як невзаємозамінний токен за 430 тисяч доларів.

У 2005 році Зої було чотири роки, коли її батько зробив знімок, на якому місцеві рятувальники гасили пожежу, а після цього взяв участь в конкурсі журналу JPG "Захоплення емоцій", пише Marketwatch.

Також фотографія була розміщена на сайті JPG, після чого стала популярною в Інтернеті як один з найбільш популярних мемів у соцмережах.

Зої Рот, якій зараз вже 21 рік, розповіла, що недавно їй прислали повідомлення електронної пошти з пропозицією позначити свої права інтелектуальної власності на оригінальне фото, продавши його як NFT. Також Зої пообіцяли фантастичний прибуток. Родині довелося найняти юриста і менеджера, щоб ті допомогли з токенізацією файлу та його продажем.

"Дівчинка-катастрофа" була виставлена на 24-годинний онлайн-аукціон 16 квітня. До моменту закінчення аукціону користувач під ніком @3fmusic придбав токен за 180 Ethereum, що на той момент становило близько 430 тисяч доларів, а на момент публікації ця сума зросла до 470 000 доларів.

Крім того, Рот зі своїм батьком не просто вклали гроші в початковий продаж свого токена. Створюючи NFT, вони також закодували його таким чином, що кожен раз, коли токенізований файл перепродається, сім'я отримує 10% роялті.

Зазначимо, невзаємозамінний токен (NFT) - це вид криптографічних токенів, кожен екземпляр яких унікальний і не може бути обміненим або заміщеним іншим аналогічним токеном.

Раніше повідомлялося, що в Ізраїлі молодята Ребекка Роуз і Пітер Качергінскі замість каблучок дістали свої телефони і обмінялися NFT-токенами, в які була зашита анімація кілець.

Ідея криптовалюти і токенів добре лягла на цілі сегменти глобальної економіки, де товар або послуга не мають фізичного виміру. Сьогодні токеноміка — один з основних елементів стійких громад. Чому майбутнє за токеномікою та криптовалютою, пояснив читачам Фокуса медичний підприємець і волонтер Євген Найштетік.